Top Baneris

S.Dariaus ir S.Girėno stadiono atramos – pernelyg trapios (3)

2021 vasario 15 d.
rekonstruojamas kauno stadionas
S. Dariaus ir S. Girėno stadionas.
Pasidalykite straipsniu

Rekonstruojamo S. Dariaus ir S. Girėno stadiono atramų būklė pernelyg prasta, todėl jas nuspręsta griauti ir statyti naujas, praneša portalas kaunas.kasvyksta.lt.

Savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius nurodė, kad ištyrus atramų mėginius nepriklausomoje Kauno technologijos universiteto laboratorijoje, paaiškėjo, kad konstrukcijos per daug pažeistos, o armatūros – pernelyg trapios bei galinčias neatlaikyti apkrovų.

„Todėl laboratorijos išvadose siūlyta atramas griauti iki pamatų ir nuo pagrindų betonuoti naujas. Šiandien galime pasidžiaugti, kad dėl atliktų tyrimų buvo priimtas geriausias sprendimas, taip išvengiant potencialių rizikų. Naujos atramos kyla ant naujų gręžtinių polinių pamatų. Konstrukcijos gaminamos iš šiuolaikiškų, pažangių, Europos Sąjungoje sertifikuotų statybinių medžiagų“, – sakė V. Abramavičius.

Savivaldybės manymu, darbai dėl pakeitimų nebrangs, atvirkščiai – gali atpigti.

Pasak V. Abramavičiaus, daugiau esminių pakeitimų nesuplanuota, todėl tikimasi, kad visus darbus rangovui pavyks užbaigti laiku, kaip numatyta sutartyje – rekonstruotą stadioną numatyta atidaryti 2022-ųjų pavasarį.

2018-ųjų rudenį įsibėgėjus stadiono griovimo darbams, tuometinis Turkijos rangovas „Kayi Construction“ tvirtino, kad atramos yra geros ir laikys naujų tribūnų perdangas.

BNS anksčiau rašė, kad pernai sausį Kauno savivaldybė nutraukė 34,95 mln. eurų vertės stadiono rekonstrukcijos sutartį su „Kayi Construction“, o rugpjūtį su įmone „Autokausta“ pasirašė stadiono rekonstrukcijos sutartį. Darbų vertė sieks 32 mln. eurų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Antanas

  2021-02-15, 18:24  

  Na, plienas irgi trapus nebūna.

 • Antanas

  2021-02-15, 18:23  

  Trapios??? Sausainiai trapūs būna, o ne betonas. Parašius straipsnį reikia duoti išmanančiam perskaityti.

 • Ne_emygeriams

  2021-02-15, 12:36  

  Sena foto, jau nugriautos pries daug savaiciu jei ne mėnesių

Rekomenduojami video