Top Baneris

Rygos „Akropolis“ tapo pirmuoju BREEAM sertifikatą gavusiu prekybos centru Latvijoje

2020 gegužės 5 d.
2019Akropole84
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Daugiafunkciniam prekybos ir pramogų centrui „Akropole“ suteiktas BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikatas, statybų etapu įgyvendinus visus projektavimo metu iškeltus tvarumo tikslus. Šis prestižinis pripažinimas patvirtina, kad pastatas laikosi aukščiausių energijos vartojimo efektyvumo ir tvarumo standartų, pateikdamas ekologiškiausius ir žmonėms draugiškiausius sprendimus. Be to, „Akropole“ tapo vieninteliu Latvijos prekybos centru, kuriam buvo suteiktas šis sertifikatas.

„Mes didžiuojamės dar vienu svarbiu pasiekimu, kuris pabrėžia „Akropole“ unikalumą – mes esame vienintelis prekybos centras Latvijoje, gavęs BREEAM sertifikatą ne tik projektavimo, bet ir statybų etape. Tai yra didžiulė garbė, nes viena pagrindinių BREEAM standarto taikymo priežasčių yra saugumas ir tvarumas, kaip viso pastato kokybės rodiklis, kuris atitinka „Akropole“ tikslus bei viziją – įdiegti aukščiausius standartus kiekviename pastate ir visose prekybos ir pramogų centro veiklose“, – aiškina prekybos ir pramogų centro „Akropole“ generalinė direktorė Zane Kaktiņa.

BREEAM yra vienas iš pasaulyje pirmaujančių tvarumo vertinimo metodų,  kuris apima įvairius pastatų tipus (biurus, prekybos centrus, daugiabučius namus, mokyklas, viešbučius ir ligonines ir kt.) pagal įvairius tvarumo kriterijus. Ši sistema yra pripažinta tarptautiniu mastu ir šiuo metu yra plačiausiai naudojama Europoje, įskaitant Latviją ir Baltijos šalis. BREEAM sertifikavimas yra naudojamas kaip geriausia praktika statant pastatus visoje Europoje.

2019Akropole63

Nors keli pastatai yra gavę aukščiausio lygio BREEAM sertifikatą Baltijos šalyse ir net Latvijoje, prekybos ir pramogų centrų kontekste tai yra unikalu. Tvarumo standartų įgyvendinimas statybų etape reikalauja daugiau pastangų lyginant su projektavimo pagal standartus etapu – projekto vertinimas nėra toks sudėtingas, tačiau iš tikrųjų pastatyti pastatą pagal geriausius ir aukščiausius energijos vartojimo efektyvumo bei tvarumo standartus yra daug sudėtingiau. Tai akivaizdu net pavadinimuose – projekto BREEAM sertifikavimas vadinasi „Laikinasis sertifikavimas“, priešingai nei statybų etape, kur jis vadinamas „Galutiniu sertifikavimu“. Šiuo metu „Akropole“ yra vienintelis prekybos ir pramogų centras Latvijoje, turintis tokį pripažinimą, taip pat neabejotinai ir šiuo metu vienintelis BREEAM sertifikuotas tokio masto ir tokios srities projektas.

„Akropole“ Rygoje yra neabejotinai unikalus projektas Baltijos šalyse, ir mes džiaugiamės, turėję galimybę įsitraukti nuo pat pradžių. Siekis gauti tokio lygio BREEAM sertifikatą tiek prekybiniam pastatui, tiek biurams buvo ambicingas iššūkis. Projektas suvienijo suinteresuotas šalis stipriam bendradarbiavimui. Trečiosios šalys užtikrino skaidrumą ir įvertino pastangas pasiekti geriausių rezultatų. „Akropole“ komanda kartu su VESTA atliko daugybę papildomų nepriklausomų tyrimų, pagrįstų skaitmeninio pastatų modeliavimo ir simuliacijos metodikomis, siekiant įdiegti tvarumą pastatuose ir sukurti patrauklią, tvarią teritorija bendruomenei“, – aiškina tvarumo konsultacijų įmonės VESTA Consulting įkūrėjas ir direktorius Evaldas Savickis. „Aš taip pat džiaugiuosi, matydamas brandų požiūrį į tvarumą iš skirtingų perspektyvų. Vienas unikaliausių „Akropole” bruožų – atkurta vietovės istorija. Statant naujus “Akropole” pastatus buvo atkurtos ir panaudotos kai kurios senosios dalys ir anksčiau naudotos medžiagos. „Akropole“ Rygoje galiu vadinti išskirtiniu pastatu ir puikiu pavyzdžiu, kaip tvarumas suteikia papildomą vertę visoms šalims”, – teigia VESTA Consulting vadovas Evaldas Savickis.

2019Akropole111

2019Akropole181

2019Akropole187

Šiuo metu vykdoma apie 15 projektų, daugiausia biurų pastatų, kuriems jau yra suteiktas arba rengiamas BREEAM sertifikatas, tuo tarpu Europoje minėtas pastatų tvarumo standartas gyvuoja jau daugiau nei 20 metų. „Akropole“ yra sėkmingas pavyzdys kitiems rinkos žaidėjams – tendencijos rodo, kad keli prekybos ir pramogų centrai taip pat bando gauti šį prestižinį pripažinimą. Norėdami gauti sertifikatą, projekto rengėjai turi laikytis daug aukštesnių standartų ir reglamentų, palyginti su vietinių šalies įstatymų ir kitų teisės aktų bei atsakingų institucijų nustatytais reikalavimais.

Prekybos ir pramogų centras „Akropole“ yra moderniausias Latvijos prekybos centras. Konkurse „Latvijos statybos metiniai apdovanojimai 2019“ nominacijoje „Naujas viešasis pastatas“ užėmė 1 vietą ir buvo pripažintas geriausiu parodos BIM objektu kaip „Geriausias metų statinys Latvijoje 2019“. „Akropole“ taip pat yra didžiausias Latvijos verslo centras, sujungtas su prekybos centru. Čia lankytojai ras vienintelę Baltijos šalyse „Van Graaf“ kelių prekių ženklų parduotuvę, „Deichmann“ avalynės parduotuvę, taip pat vieninteles šio regiono USC ir „Adidas Originals“ sporto ir gyvenimo būdo parduotuves. Be to, prekybos centre taip pat yra didžiausios „Zara“, „Reserved“, „Oysho“, „Guess“ ir „KidzOne“ prekės ženklų parduotuvės Latvijoje, taip pat vienintelė „River Island“ prekės ženklo parduotuvė. Šį platų parduotuvių asortimentą papildo įvairių skonių restoranai ir kavinės, erdvus ir elegantiškas „Maxima XXX“ prekybos centras, moderni sporto salė, taip pat įvairios laisvalaikio ir pramogų galimybės visai šeimai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video