Top Baneris

Renginyje – miestų vizijos ir tyrimai

2016 lapkričio 18 d.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdiškius ir Klaipėdos svečius startuolių bendruomenė „Mazgas“ lapkričio 19 d., 17 val., kviečia į Klaipėdos kultūros fabriką (KUFA), kuriame vyks mokslo ir meno festivalio „Restart“ renginiai.

17.00–18.30 val. dr. Marija Drėmaitė, „Progreso meteoras. Modernizacija ir pramonės architektūra Lietuvoje 1918–1940 m.“ knygos pristatymas, KUFA / EN, LT

Kaip mąstė ir apie ką svajojo XX a. pradžios verslininkai? Kokių ambicijų vedami tuometiniai pramonininkai plėtojo savo veiklas, steigė gamyklas, ir kokią įtaką tai padarė šiandienos pramonei? Paveldosaugos specialistė, mokslininkė, lektorė dr. M. Drėmaitė pristatys savo naują knygą, kurioje nagrinėjama Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940) pramonės architektūra, per kurią atskleidžiami industrializacijos ir modernizacijos aspektai, ryškiai atsispindėję miestų ir kraštovaizdžio kaitoje, naujų pramonės šakų steigimo sunkumai, procesuose dalyvavusios asmenybės ir pramonės architektūros savitumas. Pramonės plėtra suvaidino esminį vaidmenį gaivinant pokario Klaipėdą ir padėjo pamatus šiandieninio uostamiesčio identitetui. Kaip reiktų vertinti šį paveldą?

19.00–20.30 val. „Eksperimentai ir atradimai. Kaip mes kartu kuriame aplinką“, Gerda Antanaitytė, Aurimas Baužys (architekto A. Zavišos fondas) / KUFA / EN, LT

Esminė vertybė, kuriant kokybišką ir teritorijos dvasią atspindinčią aplinką, – nuoširdus suinteresuotų pusių bendradarbiavimas. Per praktinius eksperimentus, architekto A. Zavišos fondo veikla nagrinėja kūrėjų, vietos bendruomenės ir skirtingų institucijų sąveikos problematiką.

„Architektūriniai sustojimai Kuršių nerijoje. Procesas“ knyga, į kurią sugulė dirbtuvių procesas, nuo pirmų kūrybos stadijų įtraukęs architektus, mokslininkus, valdininkus ir bendruomenę bendram tikslui – sukurti unikalias, Kuršių nerjos dvasią atspindinčias stoteles.

„Karklės atlasas“ – dizaino per tyrimus (ang. „design through research“) projektas, kurio metu kartu su įvairių sričių specialistais bei vietos bendruomene kuriami ateities scenarijai ir pilotiniai projektai apsnūdusios Lietuvos pajūrio vietovės kultūrinei raiškai, formuojamas visuomenės estetinis pojūtis. Panešėjai dalysis gerąja praktika ir kūrybinio bendradarbiavimo rezultatais, kurie gali būti sėkmingai pritaikyti ir Klaipėdos miesto raidai.

Renginiai nemokami!

Šie renginiai yra RESTART mokslo ir meno festivalio programos dalis. Visa festivalio programa.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video