Top Baneris

Rekordinis sandoris Latvijoje: parduotas logistikos centras „Bergi LC“

2020 spalio 28 d.
DJI 0032
„Bergi LC“ logistikos centras.
Pasidalykite straipsniu

„EfTEN Real Estate Fund 4“ ir „Lords LB Baltic Fund III“ pasirašė sutartį, pagal kurią „EfTEN“ įsigys „Bergi LC“ Rygoje. Tai yra didžiausias logistikos sandoris Latvijoje nuo 2018 m. Tikimasi, kad sandoris bus baigtas per kelis mėnesius.

„Bergi LC“, esantis Rygoje, Sigulda g., yra maždaug 50 tūkst. kv. m ploto. Objektas, pastatytas 2008 m., šiuo metu yra išnuomotas dviem pagrindiniams nuomininkams: „DO IT“, Danijos namų baldų importuotojui ir platintojui, veikiančiam mažmeninės prekybos pavadinimu „JYSK“, ir „Orkla Logistics“, lyderiaujančiai įmonei firminių prekės ženklų – maisto prekių, mažmeninės prekybos ir kepinių sektorių, tiekime. Objektą įsigijo didžiausios Baltijos šalyse komercinės paskirties nekilnojamojo turto (NT) fondų valdymo įmonės „EfTEN Capital AS“ valdomas fondas „EfTEN Real Estate Fund 4“.

Anot „EfTEN Capital Latvia“ generalinio direktoriaus Viktors Savins, logistikos segmentas šiuo metu išgyvena pakilimą: „Bergi LC“ puikiai tinka mūsų instituciniam portfeliui dėl strategiškai palankios vietos Rygos mieste, kokybiškų nuomininkų ir potencialaus turto vertės augimo. Pandemijos apimtame pasaulyje logistikos sektorius sparčiai auga. „Bergi LC“ lokacija – ideali vieta logistikos centrui, ketinančiam aprūpinti šiaurės/rytų regionus (Skandinavija ir Rytų Europos šalys) bei yra viena iš svarbiausių logistikos vietų Rygoje. Modernus NT objektas kartu su idealia vieta, tinkančia ir alternatyviems panaudojimo būdams, užtikrina jo ateitį ir palankius grąžos rodiklius“.

„Lords LB Baltic Fund III“ fondo valdytojas Efim Hiterer, pažymi, kad „Bergi LC“ pardavimas yra svarbus ir suplanuotas fondo veiklos etapas: „Susitarimas dėl antrojo turto perleidimo per kelerius pastaruosius mėnesius rodo, kad mūsų valdomas turtas turi aukštą paklausą rinkoje. Tai padeda mums įgyvendinti savo suplanuotą strategiją ir perleisti objektą į patikimas rankas.“

DJI 0031

Pasak sandoriui tarpininkavusios tarptautinės nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“, „Bergi LC“ sandoris – didžiausias Latvijoje per pastaruosius 3 metus. Per 2020 m. logistikos sandorių jau sudaryta už daugiau nei 50 mln. Eur, o tai sudaro apie 40 proc. visų Latvijoje įvykusių sandorių vertės.

„Šiuo metu Baltijos šalių rinkoje pastebime augantį tiek vietinių, tiek užsienio investuotojų susidomėjimą logistikos objektais. Dėl COVID-19 poveikio kitiems NT segmentams, logistikos ir gamybos objektų pozicijos rinkoje šiuo metu yra itin stiprios. Tikimės, kad vis daugiau kapitalo resursų bus nukreipiama į šiuos sektorius, o tai neišvengiamai padidins sandorių apimtis ir turtų verčių augimą“, – teigia Andrius Švolka, „Newsec“ investicinių sandorių grupės vadovas Baltijos šalyse

Pasirašant sandorį pardavėjui tarpininkavo tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“ ir advokatų kontora „Sorainen“. Pirkėją atstovavo Henrihs Damroze. Objekto įsigijimą finansuos bankas „SEB Latvija“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video