Top Baneris

„Reikia architekto“: užupiečiai ir architektai kuria Vilnelės pakrantės atgaivinimo scenarijus

2014 lapkričio 19 d.
Pasidalykite straipsniu

Tikro miestiečio namai neapsiriboja jo kiemo tvora ar buto sienomis. Miestiečio namai – viso miesto, o ypač – artimiausia aplinka: gatvės, parkai, aikštės – vietos, kur mezgasi ryšiai, kuriasi bendruomenės, leidžiamas laisvalaikis ar kuriama.

Kol kas šis požiūris dar tik skinasi kelią į Lietuvos miestiečių sąmonę, tačiau po truputį randasi taip vadinamų „iniciatyvų iš apačios“, kai susitelkę miestiečiai patys imasi sutvarkyti, pagražinti, praturtinti naujomis veiklos galimybėmis savo aplinką, nelaukdami, kol sprendimas bus „nuleistas“ iš oficialių institucijų.

Vienas tokių eksperimentų – Architektūros meno inkubatoriaus ir Užupio meno inkubatoriaus organizuotas projektas „Mano Vilnelė“, kurio metu Užupio bendruomenė kartu su architektais (nuotr. – idėjų autoriai) kūrė pasiūlymus, kaip būtų galima atgaivinti ir rekreacijai pritaikyti kol kas menkai naudojamą dešinįjį Vilnelės upės krantą. Apie bendruomenių kuriamas erdves, apie bendrą gyventojų ir architektų darbą, jo specifiką ir rezultatus laidos autorei Rūtai Leitanaitei papasakos projekto „Mano Vilnelė“ vadovas architektas Tadas Balčiūnas; projekto dalyvis architektas, architektūros menų inkubatoriaus rezidentas Vitalijus Avreicevič; projekto dalyvė, Užupio bendruomenės bei Užupio menų inkubatoriaus narė Solveiga Gutautė.

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ ketvirtadieniais – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 14.35 ir 18.10 val.

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video