Top Baneris

„Reikia architekto“: Europa – į transformaciją per kultūrą ir architektūrą

2021 vasario 25 d.
Georgas Pendlas
Georgas Pendlas
Pasidalykite straipsniu

Prieš kelis mėnesius Europos Komisijos prezidentė Ursula von der Leyen paskelbė apie naują EK programą – New European Bauhaus (Naujasis Europos Bauhauzas). Skambus pavadinimas pasiskolintas iš tarpukariu sukurtos Bauhauzo dizaino, architektūros ir meno mokyklos, kuri buvo tapusi modernizmo inkubatoriumi.

Tačiau šis, naujasis Bauhaus, apginkluotas jau kitais šūkiais, prioritetais ir vertybėmis. Siekiama, kad Naujojo Europos Bauhauzo projektas taptų varomoji jėga, padėsiančia patraukliu, novatorišku ir į žmogų orientuotu būdu įgyvendinti Europos žaliąjį kursą.

Projekto siekiamybė – pagerinti ir kurti tvarią urbanizuotą aplinką, sumažinti aplinkos taršą ir resursų naudojimą, skatinti socialinį įtraukimą. Į Naujojo Europos Bauhauzo projektą kviečiami įsijungti visi, o labiausiai – menas ir kultūra bei mokslas ir technologijos. Bene pirmą kartą įvairias sritis apimsiančiame Europos strateginiame projekte kultūrai suteiktas pagrindinio veikėjo statusas. Taip pat bene pirmą kartą architektai, dizaineriai, inžinieriai ir menininkai kviečiami imtis lyderio vaidmens.

Apie ambicingą, atvirą ir tuo pačiu – dar neapibrėžtą projektą Lietuvos architektų sąjungos vadovė Rūta Leitanaitė kalbina Europos architektų tarybos pirmininką Georgą Pendlą.

Klausykite laidos įrašą:


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video