„Protinga“ žmogų supanti aplinka – pastovią vidaus temperatūrą palaikantis namas, pagal saulės spindulių kiekį užsisklendžiančios žaliuzės ir panašiai – kol kas dažniausiai reguliuojama mygtukais, pulteliais ar sensoriais valdomais mechanizmais. Tuo tarpu gamtoje, kad ir žmogaus kūne, šie procesai vyksta natūraliai, mums nenurodant sąmoningai momento, kada turi susitraukti akies vyzdys ar į kraują plūstelėti adrenalinas.
Kaip gamtoje veikiantys principai gali būti pritaikomi žmogaus sukurtoms sistemoms, nagrinėja ir Kauno technologijos universiteto studijų, mokslo ir verslo centre „Santaka“ gruodžio penktadieniais vykstančių paskaitų ciklas „Zooetika: Tarprūšinė ekologija — daugiadisciplininės perspektyvos mene, moksle ir technologijoje“.
Apie ateities technologijas, daiktus ir struktūras, kurie, reaguodami į aplinką, keičia savo savybes ir pavidalą be jokio žmogaus ar mechanizmo įsikišimo, patį įtrūkimus gydantį betoną ir su urganais šokančius pastatus laidos „Reikia architekto“ vedėja Rūta Leitanaitė kalbėsis su Masačusetso Technologijų instituto Architektūros fakulteto mokslininku, laboratorijos „Self-Assembly Lab“ įkūrėju Skylaru Tibbitsu.
Laidos klausykitės ketvirtadienį, gruodžio 18 dieną, 14.35 ir 18.10 val., „Žinių radijo“ eteryje.