Top Baneris

Reformacijos jubiliejų įamžins paminklu sostinėje

2017 lapkričio 27 d.
logotipas reformacijai500 red
Pasidalykite straipsniu

Vis dar neslobstant diskusijoms dėl Lukiškių aikštės memorialo, santūriai sutikti kito paminklo, skirto Lietuvos reformacijos ir lietuviškos raštijos pradininkų atminimo įamžinimui Vilniuje, Reformatų parke, skulptūrinių-architektūrinių idėjų konkurso rezultatai.

Konkurso tikslas buvo sukurti paminklą Lietuvos Reformacijos ir lietuviškos raštijos pradininkams įamžinti Vilniuje, Pylimo g. esančiame Reformatų parke. Kuriant paminklą, turinio požiūriu buvo svarbu giliai aktualizuoti Reformacijos esmę, atskleisti ją per istoriją, dabartį ir ateitį jungiančius komunikacinius kodus; šiuolaikinėmis priemonėmis išreikšti Reformacijos gyvybingumą per Reformacijos asmenybių atliktų darbų raišką.

Vertinant buvo orientuojamasi į stiprią energetiką skleidžiantį kūrinį, kuris įkvėptų ne tik pagarbą praeičiai, bet ir skatintų norą imtis Reformacijos idėjas atitinkančių ir išliekamąją vertę turinčių naujų darbų savo valstybėje. Paminklas, komisijos akimis, turi reflektuoti reformatų akcentuotas vertybes (pagarba pirminiams tikėjimo šaltiniams, gimtosios kalbos vartojimas, moderni valstybės kultūros ir socialinė politika; visuomenės skatinimas branginti toleranciją (kaip pakantumą kitaip mąstančiam), ugdyti švietimą (mokyklų steigimas, lietuviško spausdinto žodžio plitimas), puoselėti demokratiją).

Konkursui pateikti projektai, kartu su pateikta dokumentacija atitinkantys konkurso sąlygas, buvo vertinami konkurso žiuri komisijos, kurią sudarė: Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugijos pirmininkas Donatas Balčiauskas,, doc. habil. dr Ingė Lukšaitė, prof. habil. dr. Dainora Pociūtė, prof. habil. dr. Almantas Samalavičius, doc. dr. Ina Dagytė– Mituzienė, doc. Evaldas Purlys, kun. Tomas Šernas irk t.

Komisija pateiktus projektus vertino remdamasi skulptūros idėjinių-plastinių sprendinių menine kokybe, meninės idėjos originalumu bei skulptūros ir architektūros sprendinių ansambliškumu ir derme su istorine aplinka.

Pirmojo komisijos posėdžio metu konkurso dalyviai turėjo galimybę pristatyti savo projektus, atsakyti į komisijos narių užduotus klausimus.

Daugiausiai komisijos balsų surinko šie projektai:

Pirmoji vieta atiteko projektui „Stelos“ (įmonė „Žybartuva“, Dalia Matulaitė, Juras Balkevičius).

Antroji vieta – projektas „Varpinė / Knygų lentyna“ (Šarūnas Arbačiauskas).

Trečioji vieta skirta projektui „Vartai“ (Asta Vasiliauskaitė, Judita Olšauskienė).

Pagal konkurso pirmosios vietos laimėtojui Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugija skiria 3000 EUR premiją, II-osios vietos laimėtojui – 2000 EUR premiją, III-osios – 1000 EUR premiją.

Visuomenė su konkurso skulptūrinėmis-architektūrinėmis idėjomis galės susipažinti iki gruodžio 1-osios LDS būstinėje, adresu Vokiečių g. 4/2, Vilniuje.

Projektų pristatymas vyks lapkričio 29 dieną LDS būstinės salėje, adresu Vokiečių g. 4/2, Vilniuje.

LDS inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video