Ar galite įsivaizduoti stalinę lempą, padarytą iš konservų dėžutės, o spalvingą pieštukinę – iš seno stiklainio, ar vizitinių kortelių dėklą sumeistrautą iš senų akinių? Jei dar nebandėte to padaryti patys arba norite savo patirtimi pasidalyti su kitais, esate laukiami „re-PLACE“ ir edukacinio projekto „Kūrybos kampas 360°“ rengiamame užėmime „NEšiukšlės – vieta, kur daiktai atgyja naujam gyvenimui“.
„Kūrybinėse dirbtuvėse gaminsime įvairius smulkius daiktus iš senų, buityje nebenaudojamų daiktų, antrinių žaliavų ir gamybinių atliekų. Susitikimo metu taip pat diskutuosime aplinkos apsaugos, ekologijos temomis, dalysimės darnaus vartojimo ir ekologiško gyvenimo būdo patirtimi.
Originaliais daiktais dirbtuvių dalyviai galės papuošti save ir savo namams. Žinoma, jei bus norinčių pagaminti ką nors „re-PLACE“ interjerui – džiaugsimės tokiomis iniciatyvomis. Šių kūrybinių dirbtuvių tikslas parodyti žmonėms, kaip jie gali pritaikyti ir naudoti įvairius nereikalingus objektus savo aplinkoje. Visas medžiagas dirbtuvėms turėsime, tačiau jei kas turi nereikalingų daiktų, kurie galėtų būti tinkami dirbtuvėms, gali juos atsinešti“, – aiškino renginio organizatoriai.
Prieš keletą savaičių duris atvėrusi alternatyvi kūrybinė erdvė „re-PLACE“ – tai senas Kauno technologijos universiteto (KTU) garažas, kuris transformuojamas į visuomenei atvirą vietą. Šioje erdvėje vyks kūrybinės dirbtuvės, koncertai, filmų peržiūros, diskusijos, veiks „trash“ dizaino studija, kurioje žmonės galės pasigaminti daiktus iš antrinių žaliavų.
„re-PLACE“ atidarymo metu ant garažo stogo koncertavo atlikėjas, menininkas Vidas Bareikis, paskaitą skaitė Giedrius Bučas („Kūrybos kampas 360“), eksponuota suomių antrinio dizaino paroda „Real life playback“.
Kūrybines antrinio dizaino dirbtuvės „NEšiukšlės – vieta, kur daiktai atgyja naujam gyvenimui“ vyks rugsėjo 22 d., ketvirtadienį, 16 val. ir 18 val. alternatyvioje kūrybinėje erdvėje „re-PLACE“ (KTU Kultūros centro kiemelis, Laisvės al. 13). Registracija: kultura@ktu.lt