Top Baneris

„Rail Baltica“ projekto įgyvendinimui – mažiau nei 10 metų

2017 liepos 5 d.
Susisiekimo ministerijos nuotr.
Susisiekimo ministerijos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vyriausybė siūlo ratifikuoti Estijos, Latvijos ir Lietuvos Respublikos vyriausybių susitarimą dėl geležinkelių jungties „Rail Baltica“ plėtros, pasirašytą 2017 metų sausio 31 dieną Taline. Nutarta kreiptis į Lietuvos Respublikos Prezidentą su prašymu pateikti Seimui šį susitarimą ratifikuoti.

Siekiama užtikrinti, kad europinės vėžės geležinkelių transporto infrastruktūra Lietuvos, Latvijos ir Estijos teritorijose būtų užbaigta iki 2025 metų.

„Tai labai svarbus infrastruktūrinis projektas visoms trims Baltijos šalims, todėl būtina suplanuoti tiek Europos Sąjungos finansinę paramą, tiek nacionalinį bendrąjį finansavimą, kad visi darbai būtų atlikti numatytu laiku“, – sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Susitarime apibrėžtos projekte dalyvaujančių šalių teisės ir pareigos, nustatytas įgyvendinimo koordinavimo ir galimų ginčų sprendimo mechanizmas, numatyti bendradarbiavimo su Lenkijos Respublika ir Suomijos Respublika būdai.

Prognozuojant skirtingą Europos Sąjungos (ES) paramos intensyvumo lygį, projektui „Rail Baltica“ užbaigti iki 2025 metų gali reikėti iki 995 mln. eurų. Tokia suma susidarytų, jeigu nuo 2021 metų ES paramos intensyvumo lygis siektų tik 55 proc., o bendrasis finansavimas būtų užtikrinamas iš nacionalinių lėšų.

Susitarimą 2017 metų birželio 19 dieną jau ratifikavo Estijos, o birželio 22 dieną – Latvijos parlamentai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video