Top Baneris

„Rail Baltica“ antrojo etapo statybos darbus tikimasi pradėti netrukus

2016 gegužės 7 d.
Pasidalykite straipsniu

Svarbiausias Europos transporto metų renginys – Transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) dienos, anot susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus, puiki galimybė su Europos Sąjungos politikais ir ekspertais dar kartą aptarti projekto „Rail Baltica“ antrojo etapo tolesnio įgyvendinimo detales.

„Tai itin gera proga išskirtinai pristatyti „Rail Balticą“. Neabejoju, kad ES prioritetiniu pripažintas projektas sulauks tinkamo dėmesio. Taip pat tikiuosi, kad ir pas kaimynus netrukus realiai pajudės iš Europos infrastruktūros tinklų priemonės fondo (CEF) finansuojami „Rail Baltica“ projekto statybos parengiamieji bei įgyvendinimo darbai, kaip tai jau vyksta Lietuvoje“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Susisiekimo ministerijos teigimu, projekto „Rail Baltica“ pirmąjį etapą, kurį Lietuva jau įgyvendino, Europos Komisija vertina kaip sėkmės istoriją. EK interneto svetainėje, pristatant informaciją apie tarptautinį transporto koridorių „Šiaurės jūra – Baltija“, prie „sėkmės istorijų“ pažymima, kad Lietuva, nepaisant ekonominės krizės ir lėšų trūkumo, ėmėsi 1435 mm europinės vėžės geležinkelio statybos ir pabaigė linijos tiesimą nuo Lenkijos sienos iki Kauno.

Šiandien Lietuva ir partneriai – Latvija ir Estija – yra pasiekę susitarimą su Europos Komisija, kad kartu su „Rail Baltica“ linijos darbais turi būti remiama ir Europos signalizacijos ir valdymo sistemos (ERTMS) diegimas atkarpoje Lenkijos ir Lietuvos siena–Kaunas. Tai yra itin svarbi paspirtis, parodanti projekto „Rail Baltica“ ekonominį gyvybingumą jau artimiausiais metais.

TEN-T dienos šias metais vyks birželio 20–22 dienomis Roterdame. Pagrindinė renginio tema – transeuropinio transporto tinklo plėtra, ypatingą dėmesį skiriant pagrindinio tinklo koridoriams, jų įgyvendinimo ir finansavimo klausimams.

ES transporto ministrus, europarlamentarus, suinteresuotus atstovus diskusijoms TEN-T dienų metu kviečia Europos transporto komisarė Violeta Bulc (Violeta Bulc), Nyderlandų infrastruktūros ir aplinkos ministrė Melani Šulc van Hagen (Melanie Schultz van Haegen).


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video