Top Baneris

Prokuratūra nerado restorano statybų Kunigiškių kopose pažeidimų

2023 kovo 13 d.
20210129 133127
E. Ovčarenko/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

BNS

Klaipėdos apygardos prokuratūra pirmadienį pranešė nutraukusi tyrimą dėl kavinės ar restorano statybų Palangos Kunigiškių paplūdimyje – prokurorai nerado įstatymų pažeidimų.

„Įvertinus tyrimo metu surinktų duomenų ir įrodymų visumą priimtas nutarimas atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones“, – teigiama prokuratūros pranešime.

Tyrimas pradėtas sausio 16-ąją Palangos merui Šarūnui Vaitkui paskelbus informaciją apie galimai neteisėtas statybas ant jūros kranto – miesto vadovas kėlė klausimą, ar Kunigiškėse teisėtai rekonstruojamas lokatorius aptarnavęs pastatas, kuris oficialiuose dokumentuose įvardijamas radiotechniniu postu.

Anot jo, 1968 metais statytas pastatas apšiltintas ir pakeistas jo fasadas, sienose iškirstos angos ir įrengti vitrininiai langai bei įėjimas, ant stogo įrengiamos būsimos kavinės ar restorano terasos, prie pastato įrengti laiptai, o rengiant statybų aikštelę išstumdytos kopos.

Prokuratūra nurodė, kad vykdomi radiotechninio posto paprastojo remonto darbai, projektas, remonto aprašas ir statybą leidžiantis dokumentas neprivalomi, sausio 12-ąją įregistruota deklaracija apie statybos užbaigimą, o Statybos inspekcija teisės aktų pažeidimų nenustatė.

Pasak prokuratūros, dėl kopų stumdymo Aplinkos apsaugos departamentas nustatė Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo bei Pajūrio juostos įstatymų pažeidimus, už juos gresia administracinė atsakomybė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video