Top Baneris

Projektui „Rail Baltica“ Lietuvoje – užsienio delegacijos pagyros

2017 gegužės 25 d.
„Rail Baltica“
„Lietuvos geležinkelių“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvoje projektas „Rail Baltica“ vertinamas įvairiai: abejonių kėlė viešieji pirkimai, kitų Pabaltijo šalių apatija, žemės paėmimo valstybės reikmėms istorijos. Vis dėlto Lietuvoje viešintys Europos Parlamento (EP) Transporto ir turizmo komiteto nariai teigiamai įvertino Lietuvos pažangą įgyvendinant projektą „Rail Baltica“. Beje, toks pozityvus įvertinimas lietuviams jau ne pirmas.

EP Transporto ir turizmo komiteto delegacija atvyko į Vilnių iš Talino, kur taip pat domėjosi projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimu. Lygindamas projekto eigą abiejose šalyse, delegacijos vadovas akcentavo Lietuvos pažangą.

Teigiama, kad projektas „Rail Baltica“ yra didelės transeuropinio transporto tinklo TEN-T tobulinimo programos dalis, svarbi jungtis tarp Baltijos šalių ir kitų Europos Sąjungos valstybių. Atsižvelgiant į projekto svarbą, šiuo finansiniu laikotarpiu, 2014–2020 m., jam užtikrintas Europos Sąjungos (ES) fondų finansavimas, todėl Baltijos šalys turi ir toliau intensyviai dirbti, koordinuoti savo veiksmus ir siekti kuo didesnės pažangos, kad visa tai taptų stipriu argumentu siekiant tolesnio ES finansavimo po 2020 metų.

„Projekto „Rail Baltica“ sėkmė ir galimybės įgyvendinti jį iki 2025 m. labai priklausys nuo jo finansavimo po 2020-ųjų. Dėl to diskutuojame su Europos Parlamentu ir Europos Komisija. Taip pat siekiame ES finansavimo geležinkelio jungčiai tarp Vilniaus ir Kauno, kuri yra „Rail Baltica“ dalis. Šiuo metu projektą „Rail Baltica“ įgyvendiname sėkmingai – esame labiausiai pažengę ir pirmaujame tarp Baltijos šalių, palaikome gerus ryšius su kaimyninėmis valstybėmis“, – sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Pasak EP narių, „Rail Baltica“ svarbi ir tuo, kad prisidės prie ES siekio kuo daugiau vežamų krovinių perkelti iš kelių į geležinkelių transportą. Tai sumažins krovinių vežimo kaštus, prisidės prie eismo saugos gerinimo ir aplinkos apsaugos. Šie aspektai dar labiau sustiprina EP palaikymą šiam projektui.

Susisiekimo ministerijos nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video