Top Baneris

Projektavimas ir techninė priežiūra – ne vienose rankose

2016 liepos 21 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Statybos įstatyme įtvirtinta, kad vykdant bet kokio tipo statybas Lietuvos teritorijoje privaloma statinio statybos techninė priežiūra, t. y. nuolatinis statinio būklės stebėjimas, statinio periodinės ir specializuotos apžiūros, pastebėtų statinio būklės defektų šalinimas, remonto organizavimas.

Kalbant apie statybos techninės priežiūros vykdymą, įstatyme numatyta, jog rangovas turi teisę atlikti kitų statybos dalyvių funkcijas, išskyrus paties statomo statinio statybos techninę priežiūrą ir šio statinio bei jo projekto ekspertizę. Būtent ši įstatymo nuostata, vykdant daugiabučio atnaujinimo projekto techninę priežiūrą, tampa vis aktualesnė, nes didžioji dalis rangos darbų perkami kartu su projektavimu.

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, remiantis pastarųjų kelerių metų rangos darbų pirkimų statistika, 90 proc. rangos darbų nuperkama su projektavimu. Tai reiškia, jog techninį darbo projektą rengia pats rangovas.

BETA Projektų įgyvendinimo kokybės priežiūros skyriaus vedėjas Edvardas Petrauskas projekto administratoriams, besikreipiantiems į BETA specialistus su klausimu, ar projektuotojas gali vykdyti statinio statybos techninę priežiūrą, primena, kad kuomet rangos darbai yra perkami su projektavimu, ir techninį darbo projektą rengia tas pats rangovas, pagal Statybos įstatymą statybos techninės priežiūros vykdyti jis negali. Projektuotojas gali vykdyti tik projekto priežiūrą.

Šiuo metu renovacijos procese dalyvauja daugiau kaip 300 statybos sektoriaus bendrovių – projektavimo, statinių techninę priežiūrą atliekančių įmonių, statybinių medžiagų gamintojų, statybinės technikos bei pastolių nuoma užsiimančių įmonių ir kitų rangos organizacijų.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video