Privalumai ir trūkumai: ekspertų nuomonė apie namų projektus iki 80 kvadratų

Privalumai ir trūkumai: ekspertų nuomonė apie namų projektus iki 80 kvadratų

unnamed

Kelių šimtų kvadratinių metrų namuose gyvenantys žmonės kartais pasišaipo iš „namelyje“ gyvenančių žmonių, o pastarieji atkerta, kad pirmasis – jų tarnas, o kai sutvarko namus, saulė jau leidžiasi. Kita vertus, tai tik ryškiausi pavyzdžiai – daugelis pripažįsta, kad esamos teritorijos jiems yra „tikriausiai daugiau“ ar mažiau. Vienas iš pastaruoju metu aptartų sprendimų gali būti arba „per daug“, arba „per mažai“ – maži namai iki 80 kvadratinių metrų. Ar tokiuose namuose galima gyventi visavertį gyvenimą ir kuo jie pranašesni už didesnius? Paklausėme architekto.

Pagrindiniai namų iki 80 kvadratinių metrų privalumai ir trūkumai

Tikriausiai ne kartą girdėjote jo pranašumus – pigesnė struktūra, mažiau dokumentacijos, mažiau vargo eksploatuojant. Kalbinti architektai su tuo sutiko, tačiau pastebi, kad toks sprendimas turi ir atvirkštinę pusę. Galima priskirti II klasės nesudėtingam pastatui, aukštis ne didesnis kaip 8,5 m, atstumas tarp laikančiųjų konstrukcinių elementų ne didesnis kaip 6 m, o rūsys ne didesnis kaip pastato kontūras pirmame aukšte. Šiems pastatams taikomi paprastesni reikalavimai – supaprastintos projektavimo procedūros, nereikia vesti statybos žurnalų, namus galima statyti ūkiniu būdu. Tačiau statant bendro ploto pastatus privalomi statybos žurnalai daugiau nei 500 m², kai statybiniai rąstai nėra privalomi, gali būti statomi ūkiniu stiliumi. Namų projektus galite apžiūrėti https://enamai.lt/lt/namu-projektai-iki-80-kv

Statybų metu sunaudojama mažiau medžiagų, o tai turės įtakos būsto sąmatai

Taikoma pastatams iki 80 kvadratinių metrų: pakaks raštiško pritarimo, arba jei statoma neurbanizuotoje nesaugomoje teritorijoje, reikalingas tik kaimynų ir sklypo savininko sutikimas. Tačiau rengiant gyvenamojo namo projektą reikalinga dalis inžinerinės įrangos, o pastatą ateityje bus lengviau įregistruoti, suderinus patį projektą su savivaldybės įgaliotu asmeniu. Pirmuoju atveju detalės apie ruošiamą prekę yra minimalios, antruoju atveju prekė gali būti neparuošta. Tačiau norint pastatyti kokybišką namą, reikia tam tikrų žinių ir patirties, kiekvienas nori, kad namas būtų gražus, gražus, harmoningas su aplinka, patogus naudoti. Visa tai pateikta namo projekte, kad būtų kokybiška. namas Nėra didelio skirtumo, ar tai 120 kv.m namo projektas, ar 80 kv.m. Atsižvelgiant į statybos kainą, nedidelio namo statyba yra paprasta, todėl darbų kaina bus pigesnė. Statybų metu sunaudojama mažiau medžiagų, o tai turės įtakos būsto sąmatai. Sutaupytus pinigus galima panaudoti namo šiltinimui, renovacijai ir efektyvesnėms inžinerinėms sistemoms. Visa tai leis turėti efektyvesnį būstą, apmoka pati greičiau nei didesni namai, tačiau kainuoja ribotas namo dydis.

Temos: 80 kvm, Individualūs namai, Statyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai