Top Baneris

Pristatomos M. K. Čiurlionio koncertų centro architektūrinės idėjos

2017 rugsėjo 12 d.
Pasidalykite straipsniu

Daugiau kaip du mėnesius trukęs tarptautinis M. K. Čiurlionio vardo koncertų centro architektūrinių idėjų konkursas pasiekė finišo tiesiąją. Kauno „Žalgirio“ arenoje atidaryta paroda, kurioje galima susipažinti su architektų vizijomis. Konkurso organizatoriai iš viso sulaukė 119 pasiūlymų, kaip turėtų atrodyti M. K. Čiurlionio vardo koncertų centras, iškilsiantis H. ir O. Minkovskių gatvėje, netoli Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto.

Autoriai paaiškės rugsėjo pabaigoje

Tarptautinį konkursą Kaune jau antrąsyk surengė Didžiosios Britanijos konsultacijų kompanija „Malcolm Reading Consultants“.

Kol kas idėjų autoriai išlieka paslaptyje, kol savo verdiktą paskelbs tarptautinė vertinimo komisija. Jos sprendimas turėtų paaiškėti rugsėjo 28-ąją.

Vertins kompetentingi ekspertai

Šiemet architektų darbus vėl vertins tarptautinė komisija, vadovaujama Malcolmo Readingo. Tarp komisijos narių – autoritetingi specialistai iš Danijos, Didžiosios Britanijos, turintys patirties projektuojant tokio pobūdžio objektus. Komisijoje taip pat bus ir pripažintas Didžiosios Britanijos akustikos dizaineris Neillas Woodgeris.

„Savo nuomonę pareikš ir pati atlikėjų bendruomenė, kuri šiuo atveju yra tarsi savotiškas užsakovas. Juk tai erdvė jų akustiniams koncertams. Taigi savo nuomonę bei pastebėjimus pareikš ir komisijoje dirbsiantis dirigentas Modestas Pitrėnas, kuriam daug kartų yra tekę ne tik būti, bet ir koncertuoti garsiausiose pasaulio koncertų salėse“, – sakė architektas prof. Jonas Audėjaitis.

Pavadinimą būsimam koncertų centrui šių metų vasarį išrinko patys kauniečiai. Beveik 10 tūkst. internautų dalyvavo visuomenės apklausoje ir atidavė savo balsus už žymiausių istorinių Lietuvos muzikos asmenybių vardus. Nuspręsta, kad moderni erdvė profesionaliajai muzikai bus pakrikštyta būtent vieno garsiausių visų laikų Lietuvos kompozitorių ir dailininkų, chorvedžio bei kultūros veikėjo M. K. Čiurlionio vardu.

Projektas įpusėjo

Kaunas jau yra atlikęs ir didžiąją dalį visų kitų parengiamųjų darbų: tiksliai parinkta vieta, patvirtintas detalusis planas, atlikta galimybių studija, užtikrintas finansavimas aplinkai sutvarkyti, o galiausiai pabaigos link artėja ir vienas svarbiausių etapų – architektūrinių idėjų konkursas. Tikimasi, kad naujasis koncertų centras Nemuno krante iš Aleksoto pusės iškils ir lankytojus pakvies jau 2022-aisiais, kuomet Kaunas taps Europos kultūros sostine.

Pasak galimybių studiją parengusių ekspertų, M. K. Čiurlionio koncertų centro planuojamas bendras plotas galėtų siekti apie 20 tūkst. kv. m. Pastato patalpų plotas sudarytų 11,7 tūkst. kv. m, o 8,6 tūkst. kv. m būtų skirta požeminei automobilių aikštelei. Pastatą turėtų supti specialiai sukurtos viešosios erdvės: aikštė prie įėjimo, parkas su lauko renginių erdvėmis, paupio pėsčiųjų ir dviračių takai, uostas turistiniams laivams.

Paroda veiks iki rugsėjo 25 dienos, kuomet prasidės vertinimo komisijos posėdis. Lankytojai ją galės nemokamai pamatyti „Žalgirio“ arenos trečiame aukšte kasdien nuo 11 iki 19 val.

kauno_koncertu_centras_viz2


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video