Top Baneris

Prašo taisyti: sostinės savivaldybė nepritarė daugiabučio namo projektui Šv. Stepono gatvėje

2019 spalio 23 d.
Senamiesčio apsaugos reglamento
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus savivaldybė, atsižvelgusi į Vilniaus senamiesčio reglamento reikalavimus (saugomų pastatų sklypuose rekonstruojamų pastatų karnizas ir stogo kraigo lygis neturi viršyti aplinkinių pastatų karnizų ir kraigo lygio) nustatė projekto sprendinių pažeidimus ir nepritarė daugiabučio gyvenamojo namo Šv. Stepono g. 36A rekonstrukcijai.

Šv. Stepono g. 36A pastato sprendiniai neatitiko Senamiesčio apsaugos reglamento reikalavimų, nes gerokai viršija aplinkinių pastatų aukštį. Be to, buvo pastabų ir dėl architektūrinės išraiškos.

Pasak Vyriausiojo miesto architekto Mindaugo Pakalnio, savivaldybė atsakingai peržiūri visus projektinius pasiūlymus ir kiekvienam projektui turi konkrečių pastabų. Ypač, kai pastatas yra centrinėje miesto dalyje. Prie kiekvieno projekto atsakingai dirba kvalifikuotų specialistų komanda, kurie peržiūri teritorijų planavimo dokumentus, įvertina projektą paveldosauginiu ir aplinkosauginiu aspektais, viešai pristato jį visuomenei. Sulaukus argumentuotų gyventojų pastebėjimų, projektas vertinamas dar kartą ir tik tuomet priimamas galutinis sprendimas, kurio tikslas – suderinti plėtros, saugojimo, aplinkosaugos, socialinius interesus ir kaimynų lūkesčius.

Šv. Stepono g. 36A esamo statinio paskirtis – pastatas-sandėlis. Pateiktuose projektiniame pasiūlymuose buvo siūloma keisti statinio paskirtį iš sandėlio rekonstruojant į daugiabutį gyvenamąjį namą, tačiau šis pasiūlymas neturėjo įtakos savivaldybės sprendimui.

Jeigu projektiniai pasiūlymų sprendiniai bus taisomi, bus organizuojamas ir jų aptarimas su vilniečiais.

Šv. Stepono g. 36A esamo statinio paskirtis – pastatas-sandėlis. Vilniaus savivaldybės nuotr.

Šv. Stepono g. 36A esamo statinio paskirtis – pastatas-sandėlis. Vilniaus savivaldybės nuotr.

Daugiau informacijos apie numatomų statinių projektavimą: www.vilnius.lt

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video