Top Baneris

Prasideda ežero pakrantės prie Gulbinų kvartalo atvėrimo visuomenei darbai

2023 rugsėjo 18 d.
Gulbinu ezeras
K. Mačiūno nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Prasideda ežero pakrantės šalia Gulbinų kvartalo atvėrimo visuomenei darbai. Siekiama, kad vilniečiai galėtų patogiai nueiti prie Gulbino ežero iš šiaurinės ir pietinės pusių. Tiesiamas apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos kepsninių vietos su suoliukais. Patogiam gyventojų praėjimui bus išvalytos nukritusios medžių šakos, sausi ir nuvirtę medžiai, nušienauta žolė.

Vilniečiai prie Gulbino ežero galės prieiti iš šiaurinės ir pietinės pusių. Pietinėjė bus įrengtas 250 m ilgio medinis takas. Tako plotis sieks 1,2 m. Ant žemės bus patiesiama drenažinė membrana ir tada ant jos dedama medinė tako konstrukcija. Šiaurinėje pusėje bus atliekami želdynų genėjimo darbai ir taip sutvarkytas natūralaus grunto takas, kurio ilgis siekia apie 800 m. Viso tako ilgis apie 1 km.

„Aplinkos ministerija, atsižvelgdama į visuomenės interesą, kartu su Valstybinių miškų urėdija, Nacionaline žemės tarnyba išstudijavo teisės aktus ir suderino vietovės patvarkymo darbus su Vilniaus miesto savivaldybe. Valstybinių miškų urėdija, esant poreikiui, miško sanitarinius darbus taip pat įsipareigojo atlikti“, – situaciją Gulbino ežero pakrantėje apibūdina aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Didžiąją dalį darbų atliks Vilniaus miesto savivaldybės įmonė UAB „Grinda“, taip pat dalį darbų – VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys Neries girininkija. Darbus planuojama atlikti per 1–2 mėn.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video