Top Baneris

Laisvai patekti prie ežero neleidusiam Gulbinų kvartalo atstovui – 10 eurų bauda (1)

2023 rugsėjo 1 d.
6492ebf40fe1120230621igphoto0105
I. Gelūno/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Praėjimą iki ežero blokavęs Vilniuje esančio Gulbinų kvartalo atstovas nubaustas dešimties eurų bauda, remdamasis savo skaičiavimais, ketvirtadienį pranešė naujienų portalas „Delfi“.

Pasak portalo, pusė minimalios baudos, kuri sudaro 20 eurų, skirta dėl lankymąsi miške reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimo.

Aplinkosaugininkai baudą skyrė dėl to, jog patikrinimo metu varteliai į mišką, pro kuriuos turėtų būti galima laisvai patekti į valstybinę žemę, buvo užrakinti.

Portalas nurodė, kad bauda skirta fiziniam asmeniui, apribojusiam patekimą į miško žemę, jam taip pat surašytas administracinio nusižengimo protokolas, tačiau bauda per nurodytą terminą sumokėta nebuvo, todėl protokolas perduotas nagrinėti administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka.

Aplinkosaugininkai taip pat įteikė nurodymą suteikti nuolatinį laisvą patekimą į valstybinę miško žemę.

„Delfi“ birželį skelbė, kad kvartalo valdytojai nesuteikia galimybių laisvai patekti į mišką ežero pakrantėje, nors pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus tai neturėtų būti ribojama.

Kvartale stovi 15 poilsio paskirties pastatų, juos valdo įmonė „Gulbinų turizmas“, kurios akcininkai yra dalis Lietuvos verslo elito.

Taip pat Vilniaus apygardos prokuratūra yra pradėjusi tyrimą dėl tvoros, esančios valstybinės žemės sklype Didžiųjų Gulbinų gatvėje, Vilniuje, statybos teisėtumo.

Dėl valstybinės žemės sklypo, esančio Didžiųjų Gulbinų g. 25, Vilniuje, naudojimo Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras dar 2020 metų birželio 19 dieną priėmė nutarimą, kuriuo reikalaujama, kad Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) imtųsi priemonių žemės naudojimo valstybinės priežiūros srityje nustatytiems pažeidimams pašalinti.

Vykdydama minėtą nutarimą, NŽT pernai rugsėjo 30 dieną kreipėsi į teismą su priešieškiniu dėl valstybinės žemės sklypo nuomos sutarties nutraukimo. Šiuo metu civilinė byla yra nagrinėjama teisme, teismo sprendimas nepriimtas.

Valstybinė miškų tarnyba pernai 3,4 ha miško plotą, esantį minėtame žemės sklype, įregistravo į Miškų valstybės kadastrą. Šis sprendimas yra apskųstas Vyriausiajai administracinių ginčų komisijai.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Sudas ne bauda

    2023-09-03, 18:16  

    Visiska valstybiniu instituciju geda

Rekomenduojami video