Top Baneris

Pranešimas apie viešųjų erdvių kūrimą ir rūpestį jomis

2017 spalio 23 d.
viešoji erdvė
Pasidalykite straipsniu

Spalio 26 dieną 17:30 val. VDU Didžiosios salės fojė „Kaunas 2022“ meno viešosiose erdvėse kuratorius Lewis Biggsas kalbės apie kūrybinį viešųjų erdvių vaidmenį mūsų kasdieniame gyvenime.

Kas yra viešoji erdvė? Kodėl ji mums turėtų rūpėti? Kas išvis yra viẽša, ir ar nepaprasčiau būtų tokias erdves vadinti privačiomis? O kas yra erdvių kūrimas? Argi ne kiekviena vieta yra erdvė, kurios nereikia kurti, nes ji juk jau yra? Kokie žmonės yra pakankamai kvalifikuoti kurti erdvėms ir kodėl jiems tą reikėtų daryti? Kodėl kai kuriose vietose jaučiamės geriau ar jas lankome dažniau nei kitas?

2022-aisiais metais Kaunas taps Europos kultūros sostine, ir šis titulas yra tarsi kvietimas apsilankyti – daug europiečių čia atkeliaus kaip svečiai pirmąjį ir, veikiausiai, paskutinį kartą. Kokios patirtys juos čia pasitiks?

Fizinės miesto erdvės taps tarsi teatro arena, kurioje bus dalijamasi patirtimis, tačiau kas bus šios arenos aktoriai-veikėjai? Ar arenai priklauso visas Kauno miestas, ar tik dalis jo? Ir ar visi Kauno gyventojai taps šiais aktoriais, ar tik nedidelė dalis jų? Ar visi Kauno gyventojai jaučia, kad miestas priklauso jiems – ar jie gali visiškai pasitikėdami savimi priimti svečius į savo „namus“? O jei jie nelaiko šio miesto savo namais, kadangi nesijaučia atsakingi už jį?

Pranešimas vyks anglų kalba.

Lewis Biggs (Didžioji Britanija) – kuratorius, buvęs „Tate“ galerijos Liverpulyje direktorius ir vienas iš Liverpulio bienalės įkūrėjų bei ilgamečių vadovų, projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” meno viešose erdvėse kuratorius.

Kaunas 2022 inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video