Gyvenantieji daugiabučiuose puikiai žino, ką reiškia vėlai vakare arba ankstyvais savaitgalio rytais entuziastingai gręžiantis ar kalantis kaimynas. Bet yra gerų naujienų – jei ir šį savaitgalį jūsų kaimynai grąžtą įjungs anksčiau nei 9 ryto, galite ieškoti užtarimo valdiškose institucijose.
Lietuvoje jau kuris laikas švenčių ir poilsio dienomis triukšmauti, vykdyti remonto ar statybos darbus gyvenamoje aplinkojedraudžiama nuo 22 iki 9 valandos ryto, o darbo dienomis – nuo 22 iki 7 valandos ryto. Be to, nuo metų pradžios, pagal naująjį nutarimą, butų gyventojai, planuojantys atlikti remontą, turi ne tik pranešti apie tai savivaldybei, bet ir nurodyti, kokių triukšmo mažinimo priemonių žada imtis. Sausio 1-ąją įsigaliojo Vyriausybės nutarimas, kuris įpareigojo visas savivaldybes paskirti atsakingus asmenis, kontroliuosiančius daugiabučiuose keliamą triukšmą.
Norint pradėti remontą ir numanant, kad bus keliamas didelis triukšmas, prieš 7 darbo dienas reikia informuoti savivaldybę ir nurodyti adresą, vietą, kur bus keliamas triukšmas, t. y. buto adresą ir vietą, toliau nurodyti, kokiu laiku bus vykdomi remonto darbai bei kokių triukšmo mažinimo priemonių ketinama imtis, kad nebūtų trikdoma (ar būtų trikdoma kuo mažiau) kaimynų ramybė.
Pranešimą galima atsiųsti el. paštu ar užpildyti elektroninę formą. Pasikeitus darbų atlikimo laikui, savivaldybę būtina informuoti papildomai, informacija bus išsaugota su pateiktu prašymu.
Jei kaimynai skųsis jūsų keliamu triukšmu, bet apie galima keliamą triukšmą nebus pranešta savivaldybei, tuomet gresia bauda nuo 50 iki 300 eurų. Jeigu tai bus pasikartojantis įvykis, bauda gali siekti ir 600 eurų.
Triukšmo kontrolieriai reaguos į skundus ir pranešimus, patikrins, ar gyventojas yra informavęs savivaldybę, ar tikrai taiko triukšmo mažinimo priemones, ar išties kelia nepatogumų kaimynams.
„Kalba Naujamiestis“ inf.