Top Baneris

Pradedamos komplekso „Vilniaus Džiazas“ statybos Senamiestyje

2024 vasario 15 d.
Vilniaus Dziazas Statybu pradzia scaled
UAB „Unique Properties“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

NT plėtotoja UAB „Unique Properties“ šią savaitę pradėjo dviejų korpusų daugiabučio „Vilniaus Džiazas“ statybas sostinės senamiestyje, K. Vanagėlio g. 11 ir 18. Per artimiausią mėnesį ketinama pradėti ir unikalaus tarpukario architektūros kultūros paveldo objekto tvarkybos darbus, o viso komplekso statybų pabaiga numatoma trečią 2025 m. ketvirtį.

Jau anksčiau turėjusi sutartį su statybų valdymo kompanija „Incorpus“, „Unique Properties“ per pastarąjį mėnesį pasirašė sutartis su pamatų specialiste UAB „Vilniaus rentinys“ bei už konstruktyvą atsakinga UAB „Veikmės statyba“ ir šią savaitę pradėjo realius darbus. Artimiausiomis savaitėmis bendrovė tikisi išsirinkti ir 1200 kv. m ploto administracinio pastato – Lenkijos vartotojo kooperatyvo „Spolem“ buvusios Vilniaus būstinės – tvarkybos partnerius, rašoma „Unique Properties“ pranešime spaudai.

„Vilniaus Džiazo“ komplekse bus išplėtoti 66 butai, 11 komercinių patalpų pirmuose daugiabučio aukštuose, taip pat viešas Ričardo Gavelio vardo skveras ir administracinis pastatas. Statybų leidimą naujiems pastatams bendrovė gavo šį sausį, o tvarkybos leidimą paveldo objektui – dar pernai.

Projekte numatytos 4,5 m aukščio butų lubos ir 4 m vitrininiai langai. Pirmo aukšto gyventojai turės nuosavus kiemelius ir prieigą prie sodo, o antrame ir trečiame aukštuose įrengti balkonai ir paskutiniame privačios terasos.

Komplekso teritorijoje numatyta ne tik atvira ir gyvybinga komercinė gatvelė šiaurės-pietų ašimi, bet ir naujos patogios jungtys pėstiesiems ir dviratininkams geležinkelio stoties link. „Unique Properties“ kartu su „Do Architects“ sukurtas buvusio sandėlio sprendimas taip pat išspręs vairuotojams ir pėstiesiems puikiai pažįstamą Drujos gatvės „butelio kaklelio“ situaciją.

„Unique Properties“ vadovas Gediminas Tursa teigia ieškantis pagrindinio nuomininko tvarkomam administraciniam pastatui, suprojektuotam tarpukario lenkų architekto Waclawo Syrtowto. Šiame ypatingo grožio kultūros vertybių registre esančiame pastate, išsaugojusiame nemažai vertingų fasado ir unikalių vidaus elementų, plėtotojo vertinimu, galėtų įsikurti ambasada, ugdymo įstaiga ar biurai. Pastato nuomininkas naudotųsi bendra komplekso požemine stovėjimo aikštele ir turėtų tik jam skirtą statymo zoną.

„Vilniaus Džiazo“ projektą parengė „Do Architects“ studija, statybų valdymu rūpinasi „Incorpus“.

Iš viso į kompleksą „Unique Properties“ investuoja apie 23 mln. Eur.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video