Top Baneris

Leista statyti kompleksą „Vilniaus Džiazas“ sostinės senamiestyje

2024 sausio 11 d.
Admin pastatas Vanagelio11 vizualizacija 20231
„Do Architects“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

UAB „Unique Properties“ gavo statybą leidžiančius dokumentus gyvenamajam ir administraciniam kompleksui „Vilniaus Džiazas“ Senamiestyje, K. Vanagėlio g. 11 ir 18. Kompleksą sudarys dviejų korpusų daugiabutis su 66 butais ir 11 komercinių patalpų, tvarkomas unikalus tarpukario statybos 1200 kv. m administracinės paskirties kultūros paveldo objektas ir viešosios erdvės.

Daugiabučio statybų ir administracinio pastato tvarkybos darbus planuojama pradėti nedelsiant, o užbaigti – trečią 2025 m. ketvirtį. Jau anksčiau projekte buvo pasirašyta 18 preliminarių sutarčių dėl butų ir 3 dėl komercinių patalpų, o dar bent keletas interesantų laukė statybų leidimo. Taip pat jau vyksta derybos dėl administracinio komplekso pastato – tarpukario architektūros Lenkijos vartotojų kooperatyvo „Spolem“ buvusios Vilniaus būstinės, išsiskiriančios unikaliu fasadu. Šiam pastatui tvarkybos leidimą bendrovė gavo dar pernai, primenama pranešime spaudai.

„Vilniaus Džiazo“ butai rinkoje išsiskirs 4,5 m aukščio butų lubomis ir 4 m vitrininiais langais. Teritorijoje bus sukurtos vilniečiams atviros laisvalaikio ir susitikimų erdvės – Ričardo Gavelio vardo skveras, Rasų rajoną su Senamiesčiu sujungsianti kavinių ir paslaugų gatvelė, o aplinką papuoš želdynai. Pirmo aukšto gyventojai turės nuosavus kiemelius ir prieigą prie sodo, o antrame ir trečiame aukštuose įrengti balkonai ir paskutiniame privačios terasos. 

Pasak „Unique Properties“ vadovo Gedimino Tursos, „Vilniaus Džiazas“ siekia atgaivinti sovietmečiu nepelnytai užmirštą Senamiesčio dalį ir atkurti jos ryšius su Rasomis. Komplekso teritorijoje numatyta ne tik atvira ir gyvybinga komercinė gatvelė šiaurės-pietų ašimi, bet ir naujos patogios jungtys pėstiesiems ir dviratininkams geležinkelio stoties link.

„Jau artimiausiomis savaitėmis pradėsime darbus teritorijoje, kurioje dar prieš kelis šimtmečius buvo prabangus Vilniaus priemiestis su parkais, sodais ir baronų Renė dvaru, o tarpukariu čia veikė Lenkijos vartotojų kooperatyvo būstinė. Džiaugiamės gavę oficialų leidimą dalyvauti tolesnėje Vilniaus transformacijoje, tuščias ir pamirštas miesto erdves užpildančia funkcijų įvairove, kuri kviečia ne tik gyventi, bet ir dirbti, leisti laisvalaikį ar tiesiog judėti“, – sako G. Tursa.

„Unique Properties“ iš skirtingų savininkų įsigijo ir apjungė sklypus 2021 m. Per šį laiką teritorijoje atlikti archeologiniai tyrimai ir rastas apie 500 vnt. vertingų monetų bei audinių plombų lobis, kuris buvo perduotas Lietuvos nacionaliniam muziejui. „Unique Properties“ dar laukia leidimo su Drujos gatve besiribojančio 521 kv. m ploto buvusio sandėlio atnaujinimui – bendrovė šiam objektui pasiūlė kompromisinį sprendimą, „nupjaunantį“ eismui trukdančią pastato dalį. 

„Vilniaus Džiazo“ projektą parengė „Do Architects“ studija, statybų valdymu rūpinsis „Incorpus“. Iš viso į kompleksą „Unique Properties“ investuoja apie 23 mln. Eur.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video