Šalia Vilniaus Geležinkelio stoties jau nuo gegužės mėnesio įkurdintas ir Lietuvos sostinę su Lenkijos miestu Liublinu sujungęs interaktyvus tiltas „Portalas“ tapo nauja bendravimo platforma mieste.
„Portalas“ ne tik padeda realiu laiku nusikelti į kito miesto realybę ir pasisveikinti su ten gyvenančiais liubliniečiais, bet ir atveria visiškai naujas ir originalias bendravimo galimybes.
Prie „Portalo“ vyksta ne tik riterių kovos, magijos šou, riedlentininkų ir šokėjų pasirodymai, bet net ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) bei Liublino technologijų universiteto (POLLUB) atstovų susitikimai.
[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=2GrXTLe9ztA”]Platforma skirta bendradarbiavimui
Visai nesenai „Portalas“ pasitarnavo ir kaip bendravimo platforma – įvyko virtualus Lietuvos ir Lenkijos universitetų susitikimas. Birželio pradžioje prie „Portalo“ įvyko VILNIUS TECH ir Liublino technologijų universiteto (POLLUB) atstovų susitikimas.
„Susitikimo metu susitarta organizuoti abipusius studentų ir dėstytojų grupių vizitus išmanių miestų tema. Abiejų šalių dėstytojai ir studentai pristatys kokius sprendimus universitetai gali pasiūlyti miestui, ieškos naujų tarpdisciplininių sprendimų ir susitiks su universitetų partneriais – verslo įmonėmis dirbančiomis šioje srityje. O šį rudenį Vilnių aplankys ir Liublino technikos universiteto vadovai, kurie aptars platesnes universitetų bendradarbiavimo (transporto, miestų mobilumo, skaitmeninės statybos srityse) galimybes“, – teigia VILNIUS TECH Strateginės partnerystės prorektorė doc. dr. Asta Radzevičienė.
„Portalu“ garsas nėra perduodamas, tad pokalbis vyko telefonu, tačiau pats susitikimo jausmas buvo kitoks, nei naudojantis jau tradicinėmis tapusiomis vaizdo skambučių platformomis.
„Manome, kad tai bus ne paskutinis pokalbis su partneriais – nes taip žymiai smagiau,“ ¬– neabejoja prorektorė.
Susitikime dalyvavęs Liublino technologijų universiteto prorektorius dr. Pawełas Droździelis mano, kad svarbiausias „Portalo“ bruožas – galimybė pamatyti kitus žmones realiu laiku.
„Susitikimas buvo labai įdomus pirmiausia todėl, kad galėjau pamatyti savo senai matytus draugus. Todėl manau, kad šį projektą reikia ir toliau plėtoti, nes jis suartina žmones iš skirtingų šalių ir vietovių. O tokie santykiai yra labai svarbūs,“ – teigia POLLUB Studentų reikalų prorektorius dr. Pawełas Droździelis.
[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=yin0Dc4q0Bs”]Atverti nauji bendravimo būdai
„Portalas“ susilaukė neįtikėtinos sėkmės visame pasaulyje, žinia apie šį projektą pasiekė daugiau nei 700 milijonų skaitytojų auditoriją – net 10 proc. viso pasaulio žmonių dėmesio. Tačiau labiausiai žavi žmonių sugebėjimas ir noras aktyviai komunikuoti tarpusavyje. Žmonės kalba kūno, judesio ir ženklų kalbomis. „Portalui“ neperduodant garso, išnyksta dažnai skirtingų tautybių žmonių bendravimą varžantis kalbos barjeras.
Svarbiausia, kad ši tarpusavio lietuvių ir lenkų komunikacija yra organiška – skirtingos bendruomenės pačios organizuoja įvairias saviraiškos veiklas, „Portalu“ pasinaudodami kaip priemone tai atlikti kartu su kaimynais lenkais.
„Milžiniškas dėmesys, kurio sulaukėme startavus „Portalui“, iš žiniasklaidos priemonių, miestų, žmonių, skirtingų organizacijų ir bendruomenių, yra be galo svarbus patvirtinimas, kad pasaulis ištroškęs vienybę ir draugystę skatinančių iniciatyvų. Panašumų turime daugiau nei skirtumų, o noras pažinti visgi užkoduotas žmogaus prigimtyje. Tai „Portalas“ ir skatina daryti – pažinti kitus, kitokius, naujas kultūras, miestus bei iš naujo pamatyti save“, – teigia idėjos autorius Benediktas Gylys.
Akivaizdu, kad laikui bėgant žymusis „Portalas“, kurio idėją subrandino Benediktas Gylys ir jo vardo fondas, o įgyvendinti padėjo VILNIUS TECH „LinkMenų fabrikas“, pradėjo įgyvendinti savo pirminį tikslą – skatinti vienybę. Lenkai ir lietuviai kiekvieną rytą bėgdami į darbus ar po jų gali gyvai pamoti vieni kitiems bei palinkėti gražios dienos, o vakarais kartu, skiriant maždaug 600 kilometrų atstumui, leisti net ir laisvalaikį – šokti, stebėti ugnies šou pasirodymus.