Top Baneris

Poilsis Palangoje: ką verta aplankyti

2024 sausio 15 d.
poilsis Palangoje
Pasidalykite straipsniu

Daugelis lietuvių bent kartą per metus atostogauja Lietuvoje. Čia viskas pažįstama: sava kalba, įprasta kultūra. Atostogaujant Lietuvoje nereikia taikytis prie svetimų įpročių ir gyvenimo būdo, tad galima dar greičiau ir lengviau atsipalaiduoti. Poilsis prie jūros Palangoje – vienas dažniausių pasirinkimų. Malonus jūrinis vėjas, Baltijos jūros bangų mūša, byrančios smėlio smiltelės tarp pirštų nėra viskas, ką galima patirti apsilankius Palangoje. Norime jums pristatyti, ką dar galima čia veikti net ir ne vasaros sezono metu.

Muziejai Palangoje

Palangoje veikia ne vienas itin įdomus muziejus. Vienas iš jų – visą miesto istoriją pasakojantis Palangos kurorto muziejus. Jame galima susipažinti su visa miesto atsiradimo, augimo istorija. Palangoje verta aplankyti ir J. Basanavičiaus g. įsikūrusį Tremties ir rezistencijos muziejų. Tiesa, šis dirba tik birželio–rugsėjo mėnesiais. Taip pat rekomenduojame nuvykti ir į akį traukiančius ryškiaspalvius Antano Mončio namus-muziejų, esančius S. Daukanto g. bei Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų, įsikūrusį Vytauto g. Toje pačioje Vytauto g. yra ir itin turistų mėgstamas Palangos gintaro muziejus. O štai kiek tolėliau, Taikos g., galite aplankyti kitą išskirtinę vietą – Šunų muziejų. Jame eksponuojama suvenyrinių šunų kolekcija iš 37 skirtingų šalių ir net 22 skirtingų medžiagų!

Paplūdimiai, kopos ir parkai

Palanga – net 24 kilometrus išilgai Baltijos jūros nusidriekęs kurortas, garsėjantis savo gintariniais paplūdimiais ir smėlingomis kopomis. Vien apsilankymas maždaug 200 m pločio nuo jūros nusidriekusiame ruože, apimančiame paplūdimį, smėlio kopas ir juostą pajūrio pušyno yra neįkainojamas! Visiems miesto svečiams rekomenduojame aplankyti Palangos botanikos parką ir jame esančią reliktinę kopą – Birutės kalną. Maždaug XVII amžiuje žemėlapiuose pradėta žymėti kalva itin mėgstama dar ir šiandien. Kiek anksčiau, maždaug 15 amžiuje minimas – Naglio kalnas – taip pat vertas apsilankymo. Bene labiausiai turistus traukia Palangos Pasakų parkas. Beveik 2 hektarų parko teritorijoje išdėstytos įvairios lietuvių liaudies pasakų motyvų skulptūros, kurios, tikime patiks ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.

Kitos žymios lankytinos vietos

Ko gero, sutiksite, kad žymiausia miesto vieta – Palangos tiltas. Tilto aikštelėje galite ne tik stebėti iš toli pajūrį ir miesto horizontą, bet ir pasijusti, lyg būtumėte jūros vidury. Kita ne ką mažiau lankoma vieta – prie tilto vedanti J. Basanavičiaus gatvė. Tai vieta, kurioje vyksta veiksmas: kavinės, restoranai, barai, įvairių renginių salės, klubai, suvenyrinės, pramogos ir kitos veiklos žavi visus apsilankiusius. Daug dėmesio sulaukia ir Palangos koncertų salė. Čia, ypač vasaros metu, dažnai koncertuoja žvaigždės ne tik iš Lietuvos, bet ir iš už jos ribų, tad jei lankysitės Palangoje, būtinai pasidomėkite, ar čia koncertuoja jūsų mylimi atlikėjai. Norintieji pažinti išskirtinę miesto kultūrą visuomet yra laukiami Palangos kultūros centre. Čia taip pat vyksta įvairūs koncertai, spektakliai, parodos, yra atvira jaunimo erdvė „Be stogo“.

Nakvynė prie jūros – ne tik poilsis, bet ir prisiminimai

Poilsis prie jūros Lietuvoje gali tapti išties nepamirštamu. Pušynu kvepiantys pėsčiųjų ir dviračių takai, smėlingi paplūdimiai, jūros bangų mūša, skanus maistas, įdomios edukacinės vietos, puikios pramogos – tai tik dalis to, ką galite patirti Palangoje. Nakvynė prie jūros gali būti puikus pasirinkimas norintiems atsipalaiduoti ne tik vasarą, bet ir žiemą. Sanatorijos, viešbučiai yra pritaikyti visiems metų sezonams, juose dažnai galima mėgautis įvairiomis vandens procedūromis, masažais, pirtimis, tad net ir už lango spaudžiant šaltukui galite išties kokybiškai pailsėti!


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video