Top Baneris

Po pastato rekonstrukcijos Naujamiestyje duris atvers startuolių centras

2020 gegužės 19 d.
Fasadas
„Tech Loft“
Pasidalykite straipsniu

Šią vasarą progresyviame sostinės Naujamiesčio rajone duris atvers pirmasis šioje lokacijoje startuolių centras „Tech Loft“. Pagal unikalią architektūrinę koncepciją renovuotame 2,2 tūkst. kv. m pastate Algirdo gatvėje įsikurs IT ir kitas technologines inovacijas plėtojančios įmonės, dalyje pastato bus įrengtos bendradarbystės erdvės. Naujo startuolių centro „Tech Loft“ steigėjas yra verslininkas Darius Žakaitis.

„Naujamiesčio rajonas Vilniuje šiuo metu turi didelį neišnaudotą potencialą. Įsteigdami naują startuolių centrą „Tech Loft“ norime prisidėti prie tolesnės šio rajono evoliucijos. Kaip ir plėtojant ankstesnį technologijų parką vietoje buvusios Sapiegų ligoninės, pasirinkome renovuoti Algirdo gatvėje stūksojusį nenaudojamą loftų tipo pastatą. Tikimės, kad tai padės išsaugoti tam tikrą dalį šios vietos autentiškumo ir tuo pačiu prisidės prie jos atgimimo ją įveiklinant ir kuriant vertę miestui bei vietos bendruomenei“, – sako centro steigėjas Darius Žakaitis, kuris prieš 4 metus kartu su partneriais išplėtojo vieną didžiausių technologijų parkų Baltijos ir Skandinavijos šalyse „Vilnius Tech Park“.

„Naujamiestis yra vienas iš perspektyvių sostinės rajonų verslo plėtrai, kuris pastaruosius kelerius metus sulaukia vis daugiau dėmesio iš NT projektų vystytojų. Finansuodami „Tech Loft“ projektą tikime, kad jis taps patrauklia vieta plėtoti inovatyvias verslo idėjas, bendradarbiauti ir steigti naujus verslus. Be to, paklausa tokio tipo bendradarbystės erdvėms Vilniuje yra didelė, o Naujamiestyje tokio tipo vietų kol kas nebuvo, tad tikime šio projekto potencialu“, – sako Mindaugas Steikūnas, „Swedbank“ Verslo klientų departamento direktorius. „Swedbank“ skirta suma „Tech Loft“ projektui finansuoti sudaro 1,35 mln. eurų.

Laiptine Virtuvele

Dėmesys sveikatos saugumo priemonėms

Atnaujinant būsimo startuolių centro „Tech Loft“ pastatą, vienas iš projekto vykdytojų tikslų yra išsaugoti lokacijos autentiškumą priderinant pastatą prie jį supančios aplinkos. Ketinama suvienodinti pastato fasadą, kuris įgis šviesiai pilką atspalvį, bus išryškinti pastato langai ir įrengtos papildomos stiklo konstrukcijos. Viduje bus suplanuotos funkcionalios biuro ir bendradarbystės erdvės maždaug 200 specialistų, taip pat įrengta 70 vietų renginių salė, šiltuoju metų sezonu čia veiks lauko terasa.

Atsižvelgiant į pastaruoju metu taikomus didesnius reikalavimus higienai bei siekiant užkirsti kelią virusų bei bakterijų plitimui, „Tech Loft“ erdvėse bus naudojamas įvairių apsaugos priemonių spektras. Pavyzdžiui, čia bus įrengtos ultravioletinių spindulių lempos, kuriomis bus dezinfekuojamos patalpos. Jos bus naudojamos bendroms erdvėms ir biurų kambariams dezinfekuoti.

Startuolių centro virtuvės zonoje esantys stalviršiai bus pagaminti iš nerūdijančio plieno, įrengtos pertvaros tarp darbo vietų, numatyta papildomų rankų dezinfekavimo priemonių.

Recepcija

Antram gyvenimui prikeltos interjero detalės

„Tech Loft“ išsiskiria tuo, kad rekonstruojant seną pastatą galvojama ne tik apie tai, kaip jame sukurti patrauklias darbo vietas, bet ir apie drąsių, nestandartinių sprendimų įgyvendinimą pasirenkant apdailos medžiagas ar išnaudojant autentiškas pastato ypatybes.

„Šis pastatas turi savo istoriją, kuri atsispindės ir jo fasaduose, ir vidaus erdvėse, ir interjero detalėse. Tikimės, kad naujam gyvenimui prikeltas „Tech Loft“ pastatas taps nedideliu, bet unikalią tapatybę turinčiu traukos centru Naujamiestyje“, – sako projektą įgyvendinančio architektų biuro „A2SM“ bendraįkūrėjas Aurimas Sasnauskas.

Vienas iš interjero dizaino sprendimų – naudoti senus baldus, juos restauruojant ir prikeliant antram gyvenimui. Tuo metu pagrindiniu startuolių centro „Tech Loft“ simboliu turėtų tapti legendinė Žalgirio stadiono švieslentė, kuri buvo išsaugota prieš nugriaunant stadioną Vilniaus centre. Restauruota švieslentė bus įrengta startuolių centro registratūroje, atskiros švieslentės dalys bus panaudotos sužymėti pastato aukštams.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video