Top Baneris

Plikos būsto sienos – vis dar patrauklus pirkinys

2016 spalio 17 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Statytojai „dėžutę“ su vidinėmis pertvaromis, elektros, vandentiekio bei nuotekų įvadu įvardija kaip būstą su daline apdaila. Įprastai pateikiamas tokio būsto privalumas – galimybė jį suplanuoti ir įsirengti pagal savo poreikius. Kartais butuose nėra nė pertvarų, tačiau ir juos siūloma įsigyti su daline apdaila.

Anot „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovo Audriaus Šapokos, lyginant Baltijos šalis, Lietuvoje absoliuti dauguma naujos statybos butų parduodami su daline apdaila, Latvijoje galima įsigyti tiek visiškai įrengtų būstų, tiek be apdailos, tuo tarpu Estijoje ir Skandinavijos šalyse butai parduodami tik visiškai įrengti. Vakarų ir pietų Europoje butai taip pat dažniausiai siūlomi iki galo įrengti.

„Lietuvoje nekilnojamojo turto plėtotojai visuomet suteikia pirkėjui galimybę įsigyti jau įrengtą butą, pasirinkti iš kelių apdailos lygių ir variantų. Taip pat dažnas statytojas įrengia ekspozicijai skirtų butų, kas ne tik palengvina kliento apsisprendimą, renkantis būstą, bet ir padidina NT projekto patrauklumą. Dažniausiai šiuos ekspozicinius butus taip pat galima įsigyti“, – aiškino A. Šapoka.

Audrius Šapoka

Audrius Šapoka

Įrengto buto įsigijimas nuima nuo pirkėjo pečių rūpesčius dėl apdailos, o būstą įsigyjant su banko paskola nereikia skirti papildomų lėšų medžiagoms ir įrengimo darbams. Antra vertus, pirkėjui nelieka pasirinkimo galimybių įsirengti būstą taip, kaip jis nori.

Be to, daugeliui vis dar atrodo, kad patys sugebės įsirengti pigiau. Būtent pirkėjų poreikiai ir nulemia tai, kad plėtotojai Lietuvoje įprastai siūlo neįrengtus butus. Jei pirkėjai pageidautų ir noriai pirktų tik įrengtus butus, į pasikeitusias tendencijas labai greitai sureaguotų statytojai, neabejoja A. Šapoka.

Dažniausiai visiškai įrengtų butų yra ekonominės ir vidutinės klasės NT projektuose, o tokius butus žmonės įprastai renkasi investicijai. Tam, kad butą įsigijęs pirkėjas galėtų kuo greičiau jį išnuomoti, statytojai turi ką pasiūlyti – nors kelis butus visiškai įrengia. Tokių butų rinkoje – ne daugiau nei 10 proc.

Dalinės apdailos sąvoka, pasak „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovo, teisiškai nėra apibrėžta, ir skirtingi plėtotojai ją suvokia skirtingai. Visgi būste su daline apdaila turėtų būti suformuotos vidaus pertvaros, iki vonios ir virtuvės erdvių atvesti vandentiekio ir nuotekų įvadai, kambariuose išvedžiota elektros instaliacija, įrengtas grindų pagrindas su garsą ir šilumą izoliuojančiais sluoksniais, galėtų būti ir nutinkuotos sienos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video