Top Baneris

Pirmose būsto pardavėjų gretose – didžiausių NT plėtotojų vardai

2016 rugpjūčio 4 d.
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto (NT) bendrovės „Inreal“ duomenimis, 2016-ųjų pirmoji pusė ypač sėkminga dešimčiai nekilnojamojo turto plėtotojų. Tarp jų – didžiausios bendrovės „Hanner“, „Eika“, „Realco“, „MG Valda“. Šįmet klientai aktyviausiai rinkosi „Hanner“ siūlomus butus (praėjusiais metais geriausiai buvo perkamas „Eikos“ pastatytas būstas).

Skaičiuojama, kad daugiau nei pusę (58 proc.) visų naujos statybos būstų pardavė dešimt įmonių. Likusiems 42 proc. pirkėjų būstus pasiūlė dar 80 NT plėtotojų.

NT bendrovės „Inreal“ Investicijų ir analizės departamento vadovas Arnoldas Antanavičius neabejoja, kad rinkoje žinomiems plėtotojams kur kas lengviau parduoti būstus nei rinkos naujokams, mat pirkėjai paprastai labiau pasitiki rinkos senbuviais, perka net iš brėžinių. Vis dėlto tai ne pagrindinė priežastis, lėmusi, kad daugiau nei pusė būsto pardavimo sutarčių pirmąjį 2016 metų pusmetį Vilniuje – vos dešimties įmonių stalčiuose.

„Bendrovės „Hanner“, „Eika“, „Realco“ ir „MG Valda“ – lyderiai pagal pardavimus, taip pat – lyderiai pagal pasiūloje esančių butų skaičių. 2016 metų pirmąjį pusmetį vien „Hanner“ ir „Eika“ rinkai pasiūlė apie 50 proc. naujai rinkoje pasirodžiusių butų, o visos keturios prieš tai minėtos įmonės 2016 metų pusmečio pabaigoje turėjo apie 1270 neparduotų butų, t.y. apie 35 proc. visos naujos statybos butų pasiūlos. Tad natūralu, kad šios įmonės parduoda daugiausia ne vien dėl to, kad jos yra rinkos senbuvės, bet ir dėl to, jog jos plėtoja didelius projektus ir rinkai pateikia daugiausia butų“, – apibendrino „Inreal“ specialistas.

Skaičiuojama, kad Vilniuje vien tik per antrąjį šių metų ketvirtį buvo realizuoti net 1 154 naujos statybos butai jau pastatytuose ir statomuose daugiabučiuose.

SA.lt ir „Inreal“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video