Sugedus ar užstrigus liftui, namo gyventojai puola ieškoti teisybės – kas turėtų pasirūpinti, o dar geriau – sumokėti už lifto remontą r ir eksploataciją. Vieni gyventojai teigia neišgalintys, o kiti – nenorintys mokėti didžiulių sumų už lifto remontą. Šioje situacijoje teisiausi jaučiasi pirmųjų aukštų gyventojai, kuriems liftas nėra būtinybė.
Vis dėlto iki šiol liftas, kaip ir visa kita, kas priklauso namui, buvo traktuojama kaip visų gyventojų nuosavybė, taigi, už liftų eksploataciją ir priežiūrą mokėjo visi namo gyventojai. Vakar Vyriausybė nusprendė palengvinti naštą daliai gyventojų ir pritarė Aplinkos ministerijos parengtai išvadai dėl siūlomų Civilinio kodekso pataisų, susijusių su socialiai teisingu išlaidų pastatui išlaikyti paskirstymu.
Įvertinus dažnus gyventojų skundus dėl atskirų bendrojo naudojimo objektų (pavyzdžiui, liftų), kuriais patekdami į nuosavas patalpas naudojasi ne visi butų ir kitų patalpų savininkai, išlaikymo išlaidų apmokėjimo, siūloma papildyti Civilinį kodeksą ir nustatyti išimtį atleidžiant pirmojo aukšto patalpų savininkus nuo pareigos apmokėti lifto išlaikymo (priežiūros, naudojimosi, atnaujinimo, keitimo) išlaidas, išskyrus tuos atvejus, kai liftu patenkama ir į žemiau nei pirmasis aukštas esančias patalpas.