Top Baneris

Pirmieji Lietuvos renovacijos apdovanojimai

2014 vasario 13 d.
Pasidalykite straipsniu

Vasario 13 d. Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre įvyko Lietuvos savivaldybių merams skirtas renginys, kuriame pirmą kartą išdalinti metų apdovanojimai aktyviausiai daugiabučių namų modernizacijos procese dalyvaujančioms savivaldybėms.

Pirmą kartą organizuojamo renginio tikslas – suburti savivaldybių vadovus, įvertinti ir visuomenei pristatyti jų darbus, atnaujinant (modernizuojant) daugiabučius namus, taip pat sukurti išskirtinį, tradiciniu tapsiantį renginį.

Pagrindinį renovacijos apdovanojimą aplinkos ministras Valentinas Mazuronis įteikė Palangos merui Šarūnui Vaitkui. Palangos miesto savivaldybė paskelbta „Metų proveržiu“ už iniciatyvą ir pasiektus rezultatus didinant savo miesto daugiabučių energinį efektyvumą.

„Palanga pastaraisiais metais pademonstravo ypatingą aktyvumą ir galėtų būti pavyzdžiu daugeliui savivaldybių. Apie 15 tūkst. gyventojų turinčiame mieste jau šiemet turėtų būti renovuota 16 daugiabučių, kitąmet dar 58. Tai miestas, kuris mūsų vertinimu aktyviai rūpinasi, kad gyventojų daugiabučiai būtų energiškai efektyvūs“, – sakė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Apdovanojimai įteikti dar 9 šalies savivaldybėms. Ignalinos rajono savivaldybė įvertinta už „Enervizijos“ projektą, Mažeikių rajono savivaldybė paskelbta „Metų darbštuoliu“. Kauno miesto savivaldybei įteiktas „Metų iniciatyvos“ apdovanojimas už nestandartinius klausimus ir pasiūlymus. „Metų spartuoliu“ paskelbtos Anykščių ir Molėtų  rajonų savivaldybės. Marijampolės, Kelmės ir Švenčionių rajonų savivaldybės įvertintos kaip „Metų aktyviausios“ už didžiausią pasiektą progresą renovacijos srityje. Jonavos rajono savivaldybė išskirta už kvartalų renovacijos skatinimą.

Trylikai Lietuvos savivaldybių už pasiektą pažangą daugiabučių atnaujinimo procese įteikti aplinkos ministro padėkos raštai. Tai – Panevėžio, Druskininkų miestų,  Šiaulių, Šakių, Varėnos, Plungės, Raseinių, Ukmergės, Panevėžio, Utenos, Biržų, Šilalės ir Radviliškio rajonų savivaldybės.

Visagino miesto savivaldybei įteiktas metų linkėjimas įsitraukti į daugiabučių atnaujinimo ir modernizavimo programą, kurioje šiuo metu jau dalyvauja 56 šalies savivaldybės.

Pirmą kartą organizuojamo apžvalginio metinio renginio tikslas – suburti savivaldybių vadovus, įvertinti ir plačiajai visuomenei pristatyti jų darbus atnaujinant ir modernizuojant daugiabučius namus.  Šiuo renginiu tikimasi sukurti tradiciją kasmet pagerbti energiškai efektyviausias savivaldybes.

„Savivaldybių vaidmuo renovacijos procese yra labai svarbus, todėl tos savivaldybės, kurios ypač aktyviai dirba tam, kad gyventume energiškai efektyvesniuose namuose, turi būti įvertintos“, –  apie apdovanojimus kalbėjo aplinkos ministras.

savivaldybes apdovanojimai22

Savivaldybių rezultatus daugiabučių atnaujinimo ir modernizavimo procese vertino ir apdovanojimus iniciavo Aplinkos ministerija kartu su Būsto energijos taupymo agentūra.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video