Top Baneris

Pirmajame Vilniaus šviesų festivalyje – daugiau kaip 100 tūkst. lankytojų

2019 sausio 31 d.
Vilniaus šviesų festivalis
„Šių laikų Gediminas“. Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

696-ąjį gimtadienį Vilnius pasitiko kupinas šviesos ir gausybės švenčiančių žmonių – tris vakarus džiuginusias 27 šviesos instaliacijas organizatorių skaičiavimu išvydo apie 130 tūkst. festivalio lankytojų.

Visas šviesų maršrutas buvo pilnas lankytojų, prie įėjimų į kai kuriuos objektus net nusidriekė eilės. Socialiniuose tinkluose netruko pasklisti „Šių laikų Gediminas“ – tai buvo viena labiausiai fotografuotų instaliacijų. Tarp labiausiai socialiniuose tinkluose įvertintų šviesų objektų 3,7 km maršrute buvo Vilniaus savivaldybės kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu sukurtas emocijų stendas, kuris pagal stende stovinčio žmogaus emociją atitinkama spalva apšviesdavo Trijų kryžių paminklą, daugelį užbūrė kelionė raudonuoju „Fluxus“ tiltu, traukė lazerių miškas Rotušės aištėje, linksmino stebuklingieji skraidantys kilimai, Šv. Kotrynos bažnyčioje įrengtas rezonatorius.

„Kelerius metus kurta Vilniaus gimtadienio šventimo tradicija šiemet sprogo gražiausiomis spalvomis – šventiški renginiai, dešimtys šviesų instaliacijų, šimtai sveikinimų Vilniui ir tūkstančiai žmonių žiemiškose Vilniaus gatvėse. Tai vertinu kaip puikų startą ruošiantis Vilniaus 700 metų jubiliejui po 4 metų – tada žinia apie Vilnių turi pasklisti per visą Europą ir pasaulį. Neabejoju, kad taip ir bus“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Šviesų festivalį planuojama padaryti nuolatine Vilniaus gimtadienio šventimo tradicija.

Vilniaus šviesų festivalio metu Rotušės aikštė, Vokiečių gatvė, Bernardinų sodas ir kitos vilniečių ir miesto svečių pamėgtos Senamiesčio erdvės pasikeitė neatpažįstamai, ypač stebino kitaip apšviesti didieji objektai – Šv. Onos ir Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios, o išskirtinės instaliacijos mieste viliojo savo interaktyvumu, garsu ar dydžiu.

27 festivalio instaliacijas kūrė meistrai iš 8 šalių – Lietuvos, Portugalijos, Austrijos, Slovėnijos, Švedijos, Čekijos, Australijos, Prancūzijos ir Japonijos.

Vilnaius savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video