Top Baneris

„PropTech“ hakatone – miestui patrauklūs sprendimai

2018 sausio 30 d.
„PropTech“
LNTPA nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kaip lietuviškai susikalbėti su tik angliškai suprantančiomis namų sistemomis, kaip atrinkti žmones į bendro gyvenimo erdves ar efektyviau išnaudoti automobilių stovėjimas aikšteles prie namų ir biurų – šios ir kitos idėjos buvo pasiūlytos pirmajame „PropTech“ hakatone savaitgalį.

Šiųmečiame renginyje dalyvavo daugiau kaip 50 nekilnojamojo turto, IT, verslo plėtros, rinkodaros ir kitų sričių specialistų, kurie kartu su mentoriais plėtojo savo idėjas. Dalis problemų, kurioms buvo ieškoma sprendimų, prieš renginį buvo pateikta organizatorių: kaip panaudoti dirbtinį intelektą kuriant interjerus, spręsti stovėjimo vietų stygių, efektyviau valdyti NT sistemas ir kt.

Paskutinę hakatono dieną iš viso buvo pristatyta dešimt idėjų, daugiausia dėmesio skirta dalijimosi ekonomikos sprendimams, tarp kurių siūlyta kaip bendradarbiauti įmonės darbuotojams važiuojant į darbą vienu automobiliu, kaip apskaičiuoti energijos sunaudojimą ir paskatinti gyventojus ją taupyti, platforma, kuri padeda rezervuoti vietą bet kokiam renginiui, sprendimas, kaip paskatinti bendruomenės narius būti aktyvesniais ir kitos idėjos. Nugalėjo komandos „PrePark“ sprendimas, kaip geriau išnaudoti ne visą parą užimtas automobilių stovėjimo aikštelės.

Lina Maskoliūnė. LNTPA nuotr.

Lina Maskoliūnė. LNTPA nuotr.

„Daug dėmesio skirta ir, mano nuomone, Vilniaus miestui labai aktualiam klausimui – transporto priemonių srautams ir spūstims. Labai įdomus siūlomas sprendimas dalytis autobilių stovėjimo vietomis, bendradarbiaujant biurams ir gyventojams, kai vieniems reikia autombilį statyti dienos metu, o kitiems tik vakare. Didieji biurų klasteriai ir greta esančios gyvenvietės puikiai galėtų bendradarbiauti ir rotuotis“, – apie nugalėjusią idėją sakė viena renginio iniciatorių ir mentorių, „Technopolio“ vadovė Lina Maskoliūnė.

Anot jos, taip pat labai akivaizdi tendencija visame pasaulyje, kuriai šiuo metu aktyviai ruošiasi ir Vilnius – dalijimosi ekonomika.

„Planuojama, kad per artimiausius kelerius metus beveik pusė visų dirbančių žmonių bus laisvai samdomi darbuotojai (eng. freelancer), kurie labai aktyviai migruos po visą pasaulį. Taigi Vilniuje plėsis ne tik bendradarbystės (eng. co-working), bet ir bendro gyvenimo (eng. co-living) erdvės. Tokiems projektams reikės efektyvių valdymo sistemų, kitų inovatyvių sprendimų, kurie turėtų konkurencinio pranašumo rinkoje. Šiuo metu tai labai didelį potencialą naujiems verslo projektams turinti niša“, – sakė ji.

LNTPA nuotr.

Pasak Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) vadovo Mindaugo Statulevičiaus, daug idėjų yra negirdėtos ir plėtotinos.

„Išgirdome kelias perspektyvias idėjas, kurios tikrai turi potencialo sulaukti investicijų ir tolesnio įgyvendinimo. Svarbu, kad dalis komandų atsižvelgė į naujausias tendencijas, kurios užkariauja pasaulį, pavyzdžiui, buvo pasiūlyta sprendimų dėl bendradarbytės ir bendro gyvenimo erdvių. Matantys galimybes dalijimosi ekonomikoje neišvengiamai laimės“, – sakė M. Statulevičius.

„Tokie renginiai labai įkvepia, galima paprastuose dalykuose rasti daug galimybių ir potencialo. Tikiu, kad po tokių renginių gimsta pradžia geriems projektams, kurie patobulins visą NT rinką“, – sakė renginio mentorius ir iniciatorių, bendrovės „Eika“, plėtros vadovasMartynas Žibūda. Po šio renginio įmonė ketina daugiau dėmesio skirti komandai, kuriančiai žaliosios energijos sprendimus.

Renginį organizavo LNTPA, „Vilnius TechPark“, kartu su NT plėtotojais „Eika“, „Technopolis“, „Urban Inventors“ ir išmanių sprendimų namams įmone „Jung“.

LNTPA inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video