Top Baneris

Peter Swinnen. Architektas kaip politikos šnabždėtojas

2017 spalio 24 d.
architektas politikos snabzdetojas
Pasidalykite straipsniu

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Politikos šnabždėjimas reiškia architektūrinės produkcijos aktyvavimą ateities politikos labui. Tai darbas su architektūros galimybe daryti veiksnią įtaką politinei darbotvarkei. Kaip politikos šnabždėjimas gali būti įdiegtas į šiuolaikinės architektūros discipliną?

Pašnekovas Peter Swinnen

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Peter Swinnen.

Peter Swinnen.

Peter Swinnen yra architektas, šiuo metu dirbantis savo įkurtame CRIT. biure Briuselyje ir vystantis PhD tyrimą KUL Universitete apie architektūros politinę reikšmę. 2010–2015 metais jis buvo Flamandų regiono vyriausiuoju architektu. Dirbdamas šiose, viešajam interesui atstovaujančiose pareigose, jis sukūrė strateginius pilotinius instrumentus, leidžiančius architektūrai tapti politikai įtaką darančia disciplina. Šios pilotinės programos koncentravosi į kolektyvinius namus, sveikatos apsaugos infrastruktūra ir energetinį kraštovaizdį.

2013 metais jis kuravo „The Ambition of the Territory“ paviljoną Venecijos architektūros bienalėje, skirtą konceptualiam Europos ateities įsivaizdavimui.

Nuo 1998 iki 2014-ųjų Peter Swinnen buvo įkūręs ir vadovavo vienam iš lyderiaujančių Belgijos architektūros biurų 51N4E. 2011 jis redagavo knygas „Reasons For Walling a House“ ir „Double or Nothing“.

Pokalbio pradžia spalio 24 d. 20:00 val.

Pokalbiai vyksta Nacionalinėje dailės galerijoje, Konstitucijos pr. 22, Vilniuje. Paskaita vyks anglų kalba.

Renginys nemokamas.

Rekomenduoja skaityti

Auguste Perret
„Contribution à une Théorie de l’Architecture“ (1952)

contribution heorie z

Kodėl verta skaityti?

Kaip galima suprasti iš pavadinimo, „pasiūlymas“ yra bandymas, papildymas. Ši knyga nėra autonominis mainfestas, veikiau modernizmo papildymas. Tai gaivi ir aiški santrauka skirta postantrojo pasaulinio karo architektūros disciplinai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video