Top Baneris

Perspektyviausio architektūros studento projekte – modernios policijos vizija

2014 spalio 22 d.
Pasidalykite straipsniu

Perspektyviausiu architektūros studentu šiemet paskelbtas Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ketvirtakursis Domantas Baltrūnas. Iš penkių konkurso finalininkų atrinktas studentas buvo apdovanotas žymaus architekto Arno Dineikos vardo stipendija.

Stipendija D. Baltrūnui skirta įvertinus visą jo karjeros darbų rinkinį ir Policijos komisariato Vilniuje, Sietyno gatvėje, projektą (žr. Vizualizaciją). Arno Dineikos stipendijos konkurse jis pateikė šiuolaikiško ir modernaus, iš dalies perregimo policijos pastato projektą. Į miesto pusę atsuktame fasade studentas siūlė naudoti matinį stiklą, perkertant jį skaidriu tūriu ir taip išryškinant įėjimą, sukuriant lankytojams šviesios, erdvios aplinkos įspūdį. Pastato viduje jis atskyrė darbuotojų ir lankytojų erdves, pasiūlė įrengti kabinetus, kurių langai atsiveria į žaliąsias erdves, taip pat modulines darbo zonas, kuriose vyrauja natūralus apšvietimas.

„Architekto Arno Dineikos stipendijos laimėtojas paskatinamas materialiai, tačiau daug svarbiau – studento darbo pripažinimas: karjerą pradedančiam specialistui dažnai tai tampa pirmuoju viešu kūrybos įvertinimu, nes komisiją šiame stipendijos konkurse sudaro garsūs ir daug patirties turintys šalies architektai“, – sakė VGTU Architektūros fakulteto dekanas doc. dr. Liutauras Nekrošius.

Arnas Dineika – Lietuvos architektas, ilgą gyvenimo dalį kūręs Leningrade ir suprojektavęs kelias dešimtis pramonės įmonių pastatų. Savo projektuose architektas suderindavo ir pramonės pastatams reikalingą funkcionalumą, ir estetiką. Dėl idėjų modernumo A. Dineikos kurti pastatai išsiskiria ir šiais laikais. Jis buvo ne tik puikus architektas, bet ir studentų mylimas dėstytojas. Arno Dineikos stipendiją 2005 m. įsteigė jo mokiniai, dabar žinomi architektai – Audrius Ambrasas, Gintaras Čaikauskas, Audrys Karalius, Gintaras Klimavičius, Sigitas Kuncevičius, Rolandas Palekas, Saulius Pamerneckis, Darius Osteika, Linas Tuleikis, Vykintas Šeškus ir kiti.  Stipendija perspektyviausiam Lietuvos architektūros studentui iš steigėjų lėšų mokama vienerius metus.

VGTU inf.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video