Top Baneris

Paskirta nauja Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija

2017 spalio 5 d.
Gražina Janulytė-Bernotienė
Gražina Janulytė-Bernotienė. KTU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

2013-aisiais išrinktą Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisiją keičia naujoji. Trejų metų kadenciją architektų bendruomenei atstovaus architektė Gražina Janulytė-Bernotienė.

Komisijos pirmininku paskirtas poetas, publicistas Liutauras Degėsys, komisijos nariais tapo violončelininkas Mindaugas Bačkus, teatro kritikas, publicistas Vaidotas Jauniškis, menotyrininkas Ernestas Parulskis, fotomenininkas Alvydas Lukys, aktorė Dalia Michelevičiūtė, menotyrininkas Helmutas Šabasevičius, kino kritikė Rasa Paukštytė, etnologė Daiva Vaitkevičienė. Komisijoje dirbs premjero patarėja Unė Kaunaitė bei kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė.

Vyriausybės kultūros ir meno premijomis siekiama skatinti Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjų, kultūrai ir menui nusipelniusių asmenų veiklą. Kasmet už svarų indėlį į kultūrą ir meną ir ypatingus šios srities nuopelnus įteikiama 12 premijų, laureatus atrenka Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija. Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 metų, vienos jų dydis siekia beveik 13 tūkst. eurų (12.920 eurų).

2016 metais vienu Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatų tapo architektas Arūnas Eduardas Paslaitis.

Kultūros ministerijos ir SA.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video