Top Baneris

Paskelbti Ramintojos bažnyčios Vilniaus centre architektūrinio konkurso laimėtojai

2023 birželio 8 d.
TItuline vizualizacija SVIESU
MB Fragment architektai vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Balandžio 4 d. įvyko Švč. Mergelės Ramintojos atviro projekto konkurso komisijos posėdis, skirtas išrinkti geriausią pasiūlymą. Konkurso tikslas – rasti šiuolaikiškus, lanksčius interjero sprendinius, kuriuose derėtų nauja ir sena, o pastatas būtų transformuotas taip, kad jame vienu metu viena kitai netrukdydamos galėtų vykti skirtingos veiklos, per erdvių manipuliacijas atsirastų pilietinių ir sakralinių funkcijų sinergija, rašoma pranešime spaudai. Po užsitęsusių viešųjų pirkimų procedūrų nugalėtoju buvo pripažintas pasiūlymas devizu „Šviesu“. Šio darbo autoriai – MB Fragment architektai: Berta Meironaitė, Edita Radėnaitė, Ignas Kundreckas, Mindaugas Šutėnas, Povilas Čepaitis bei kultūros paveldo specialistė Nijolė Ščiogolevienė.

Komisija pažymėjo, kad konkurso pasiūlymas „Šviesu“, yra funkciškai išvystytas, lankstus ir šiuolaikiškai integralus – darbas padarytas pažangių projektuotojų, turinčių gerų idėjų ir vizijų, prikaupusių patirties ir gerųjų pavyzdžių.

MB Fragment architektų (Berta Meironaitė, Edita Radėnaitė, Ignas Kundreckas, Mindaugas Šutėnas, Povilas Čepaitis bei kultūros paveldo specialistė Nijolė Ščiogolevienė) projektas

Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios pastatą planuojama rekonstruoti ir jame sukurti unikalų objektą, kuriame nebūtų apsiribojama religine veikla ir per Policijos vykdomas veiklas būtų skatinamas visuomenės pasitikėjimas vidaus tarnybos įstaigų veikla, didinamas visuomenės įsitraukimas į viešojo saugumo sritį, taip pat vystoma dvasinėmis vertybėmis, etikos ir moralės normomis pagrįsta švietėjiška veikla.

Komisija taip pat negailėjo pagyrų ir į antrąją vietą užėmusiam darbui 777777, kurio autoriai sėkmingai pabrėžė esminius istorinius fragmentus, gilinosi į istoriją. Kadangi esminė rekonstrukcijos dalis – atodangos atvėrimas, šis darbas parodo pranašumą sėkmingai atverdamas barokinius skliautus didinant šviesos patekimą. Šio darbo autoriai yra UAB Projektavimo ir restauravimo institutas, specialistaiVilda Bagurskienė ir Marija Nemunienė.

Plansete internetui 777777 04 1
Plansete internetui 777777 04
Plansete internetui 777777 01

UAB Projektavimo ir restauravimo instituto specialisčių Vildos Bagurskienės ir Marijos Nemunienės projektas

Vertinimo komisijos nariai taip pat turėjo pastabų, pasiūlymų ir rekomendacijų, komisija nusprendė, kad tolesniam projekto įgyvendinimui privalu detaliai apsvarstyti šių rekomendacijų įgyvendinimą bei būti pasiruošus tikslinti pasiūlymus pagal tyrimų rezultatus ir užsakovo reikalavimus. 

Policijos kapelionas Algirdas Toliatas džiaugėsi, kad pagaliau yra žengtas pirmas žingsnis ilgame šio unikalaus objekto atnaujinimo kelyje ir tikisi produktyvaus bendradarbiavimo su šio konkurso nugalėtojais.

Konkursinius pasiūlymus vertino kompetentinga ekspertinė komisija, sudaryta iš Policijos departamento bei Švč. Mergelės Ramintojos atstovų, žinomų Lietuvos architektų:

  1. Romualdas Voišnis, Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Policijos departamentas) vyriausiasis patarėjas (Komisijos pirmininkas);
  2. Mindaugas Pakalnis, Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas (Komisijos pirmininko pavaduotojas);
  3. Donatas Mačiuitis, Policijos departamento Turto valdymo valdybos Aptarnavimo skyriaus patarėjas;
  4. Algirdas Toliatas, Lietuvos policijos kapelionas, Švč. Mergelės Marijos Ramintojos koplyčios kunigas;
  5. Lukas Rekevičius, Lietuvos architektų rūmų pirmininkas, architektas (Aketuri achitektai);
  6. Vytautas Biekša, atestuotas architektas (Processoffice);
  7. Robertas Zilinskas, architektas, aukščiausios kategorijos architektūros tyrimų, projektavimo ir ekspertizės specialistas, paveldosaugininkas;

Darbus recenzavo:

  1. Irena Kliobavičiūtė, architektė ir kultūros paveldo specialistė;
  2. Andrius Ropolas, architektas (Office De Architectura); 

Šio projekto užsakovas – Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos. Konkursas organizuojamas vadovaujantis Lietuvos architektūros rūmų tarybos Laikinaisiais architektūrinių konkursų organizavimo nuostatais, patvirtintais 2020 m. sausio 22 d., sprendimu Nr. T20-01 konkurso sąlygos buvo sėkmingai suderintos su Lietuvos architektų rūmais. Konkurso administratorius – MB „Martyno Marozo architektūra ir planavimas“ (mmap.).

Papildoma informacija.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video