Top Baneris

Paskelbti geriausi 2022 metų NT projektai Lietuvoje (1)

2022 gruodžio 8 d.
Presentation 11w
Pasidalykite straipsniu

Geriausiųjų NT objektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 15 metus.

Geriausiu projektu gyvenamosios paskirties kategorijoje pripažintas NT plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ įgyvendintas projektas „Matau Vilnių“.

GERA MATAUVILNIU

Bendrovės „Merko statyba“ pastatytas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariatas apdovanotas kaip geriausias visuomeninės paskirties objektas.

kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas merko statyba 2 1

Išsamiau apie projektą ČIA.

Naujai atgimęs žymusis viešbutis ir restoranas „Neringa“ tapo laimėtoju komercinės NT paskirties kategorijoje. Atsakinga už rekonstrukciją buvo „Merko statyba“ .

intro rooftopbar 1000x625 1

00 night

Publika savo balsą delfi.lt portale atidavė co-living ir co-working projektui „Chapters“, kurį vystė NT bendrovė „Baltic Asset management“.

chapters clucko bendros erdves sumazintas dydis 6 1

LNTPA vadovas ir konkurso „Už darnią plėtrą“ komisijos pirmininkas Mindaugas Statulevičius, vertindamas konkurse dalyvavusius projektus, ne kartą akcentavo itin aukštus projektų kokybės standartus bei statytojų išaugusią kompetenciją, pažangą ir atsakomybės suvokimą. Tačiau šiemet, pasak komisijos pirmininko, pasiektas jau toks lygis, kai NT plėtotojai leidžia sau konkuruoti patiems su savimi:

„Yra projektų, kurių įgyvendinimo kartelė iškelta kur kas aukščiau nei to tiksi patys užsakovai. Stebima maksimali siekiamybė sukurti saugią, tvarią gyvenamąją aplinką, kuri burtų projektų gyventojus į aktyvias bendruomenes, atlieptų jų poreikius bei gyvenimo būdą. Norisi akcentuoti vystytojų pagarbą paveldo išsaugojimui, pastatų istoriniam unikalumui, taip sukuriant objektams pridėtinę vertę“, – kalba LNTPA prezidentas M. Statulevičius.

Šiais metais konkursas „Už darnią plėtrą“ sulaukė 16 NT projektų paraiškų: 6 gyvenamosios paskirties objektai, 2 visuomeninės/komercinės, 2 poilsio/viešbučio ir 6 objektai, pretendavę į Ateities projekto prizą. Konkurse dalyvavusių projektų geografija siekė Vilnių, Kauną, Šiaulius, Palangą.


Pasidalykite straipsniu
  Komentarai
  • dar

   2022-12-11, 11:15  

   Tai gal bent jau po Neringos kavinės interjero nuotraukomis reikėtų parašyti, kad tai mūsų modernistinės architektūros klasikų A.V. Nasvyčių kūrinys, kuris dabar atnaujintas?

  Rekomenduojami video