Top Baneris

Kauno pareigūnai dirbs pastate, kuris Lietuvoje neturi lygių (3)

2022 sausio 4 d.
Policijos komisariatas KauneTik SA
D. Gumbrevičiaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kaune, Radvilėnų plente, miestiečių akis patraukia naujas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatas, kuris yra pirmasis A++ energinio naudingumo klasės administracinės paskirties statinys Lietuvoje.

Pagal a.s.a Sigito Kuncevičiaus projektavimo firmos parengtą architektūrinę koncepciją 2 ha teritorijoje pastatyti 6 400 kv. metrų bendro ploto administracinis, sandėliavimo ir ūkinės veiklos statiniai, įrengtos erdvios automobilių aišktelės.

„Daugiau nei metus trukusios statybos baigtos, produktyviai bendradarbiaujant Policijos departamento atstovams, architektams ir UAB Merko statyba komandai, pavyko rasti geriausius sprendimus, juos laiku ir sėkmingai įgyvendinti. Lietuvos policija šiam projektui kėlė aukščiausius reikalavimus: siekė sukurti pažangią ir estetišką aplinką darbuotojams bei lankytojams“, – teigia projekto direktorius Andrius Gasiūnas.

Siekdami, kad darbai vyktų greitai ir sklandžiai, UAB Merko statyba naudojo jau ne viename savo projekte taikytą pastato informacinį modeliavimą BIM (angl. Building Information Management), kuris padeda užtikrinti kokybę, sumažinti veiklos rizikas, taupyti išteklius.

policijos komisariatas kaunas merko statyba
Keturių aukštų administracinis pastatas – modernios,tačiau nuosaikios architektūros statinys. E.Lasio nuotr.

Pasak A. Gasiūno, naujasis pastatas iškilo įgyvendinant viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) projektą – pagal pasirašytą sutartį UAB Merko statyba statinį suprojektavo, pastatė ir dar 12 metų rūpinsis jo priežiūra.

Darniai įsikomponavo į aplinką

Anot projekto autoriaus architekto Sigito Kuncevičiaus, pagrindinius komisariato pastato architektūrinius, planinius ir erdvinius sprendinius lėmė keli veiksniai: užsakovo pageidavimai statinių tūriams, numatant kompaktišką jų struktūrą, ir A++ energinės klasės reikalavimai.

Keturių aukštų administracinis pastatas – modernios, tačiau nuosaikios architektūros statinys darniai įsiliejo į bendrą kraštovaizdį. Racionaliu suplanavimu ir harmoninga architektūra pasižymintį projektą kūrusi architektų komanda rūpinosi visu jo išpildymu – nuo statinio projektavimo iki vidaus interjero įrengimo su baldų ir įrangos detalizavimu.

„Administraciniame pastate yra du atrijai. Prie jų suprojektuotos salės, koridoriai, darbuotojų poilsio patalpos. Taip planuodami siekėme, kad vidaus erdvės nebūtų tamsios ar apšviestos vien tik dirbtine šviesa“, – pasakoja S. Kuncevičius.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]
Policijos komisariatas Kaune
Naujasis pastatas yra ne tik šiuolaikiškas, bet ir leidžia gerokai sutaupyti eksploatacijos išlaidas.

Pasiektas aukščiausias energinis naudingumas

Šiuo metu visi naujai statomi pastatai turi atitikti beveik nulinės energijos suvartojimo reikalavimus. Toks yra ir šis pirmasis Lietuvoje energinio naudingumo A++ klasės administracinis pastatas. Tad architektai kartu su rangovu – UAB Merko statyba – ieškojo optimalių projektinių sprendinių, kurie paveikė ir architektūrinės raiškos galimybes.

Siekiant maksimaliai išpildyti A++ energinio naudingumo klasės kriterijus, policijos komisariatui buvo parinktas ventiliuojamasis fasadas su vadinamojo sumuštinio tipo surenkamaisiais elementais, o jo apdailai – šveicarų gamybos apdailos plokštės. Aukščiausios energinio naudingumo klasės padėjo siekti ir papildomi aplinką tausojantys bei energiją taupantys sprendimai: ant statinių stogų įrengta daugiau kaip 300 kilovatų (kW) galios saulės jėgainė, generuojanti energiją, kurios visiškai užteks aprūpinti pastatą elektros energija, reikalinga jam šildyti ir vėsinti, objekto teritorijoje įrengta geoterminė jėgainė.

Taip pat ypatingas dėmesys skirtas fasado langams.

„A++ klasės energinio naudingumo skaičiavimo metodika rekomenduoja nenaudoti langų, turinčių aukštas saulės atspindėjimo charakteristikas. Todėl šiame objekte languose buvo suprojektuota automatinė sistema, reguliuojanti saulės šviesos pralaidumą skirtingais sezonais“, – pasakoja
S. Kuncevičius.

Orientuotasi į estetinius sprendimus

Architektas pažymi, kad projektuodami naująjį komisariato pastatą architektai siekė, kad objekto visuma būtų vientisa, harmoninga ir estetiška.

„Laikomės nuomonės, kad estetiška aplinka keičia žmonių požiūrį į aplinką ir jų tarpusavio santykius“, – pabrėžia architektas S. Kuncevičius. Naujosios policijos būstinės eksterjere ir interjere atsispindi ta pati stilistinė raiška, giminingos formos, natūralios spalvos, leidžiančios išlaikyti vientisą statinio struktūrą ir estetinį vaizdą.

Pasak projekto autoriaus, kuriant vidaus interjerą stengtasi pasitelkti racionalius ir ekonomiškus sprendinius, visiškai atitinkančius vientisą estetinę koncepciją: „Pasirinkome praktiškas spalvas ir tonus. Sienų apdailai panaudojome dažytus keramzitbetonio blokelius „Fibo“, kurie sumontuoti koridoriuose užtikrina geresnę akustiką: mažina aidą ir sugeria žemesnius triukšmo dažnius.“

Išmanus pastato valdymas

Šiuolaikiškame komisariato pastate moderni šildymo ir vėsinimo, vėdinimo sistema sukurs kokybišką mikroklimatą, užtikrins komfortiškas darbo sąlygas. Be to, pastatų inžinerinių sistemų valdymas visiškai automatizuotas ir sujungtas su bendra pastato valdymo sistema, kuri gali automatiškai keisti patalpų vėdinimo, kondicionavimo parametrus bei darbo vietų apšvietimą.

Naujasis pastatas yra ne tik šiuolaikiškas, bet ir leidžia gerokai sutaupyti eksploatacijos išlaidas.

Į modernų statinį persikelia trijų Kauno policijos komisariatų pareigūnai, taip pat įsikurs Viešosios tvarkos valdyba, Aptarnavimo skyrius, Kriminalistinių tyrimų valdyba ir dar keletas kitų padalinių.

 • Objektas: Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatas
 • VIETA: Radvilėnų pl. 1C, Žaliakalnis, Kaunas
 • VYSTYTOJAS: UAB Merko statyba
 • ARCHITEKTAI: Sigito Kuncevičiaus projektavimo firma (PDV S. Kuncevičius, L. Kuncevičienė, Ž. Gudelis, A. Gudelienė, L. Buržinskaitė)
 • PLOTAS: 6400 kv. m
 • STATYBOS METAI: 2021

Sprendimai:

Policijos komisariatas Kaune

„Graboplast“ – funkcionalumas, patrauklumas, patikimumas

Kauno AVPK (Radvilėnų pl. 1C) grindų dangą profesionaliai suklojo UAB „Covera“. Jame daugiau negu 3000 m2 „Graboplast“ LVT dangos. Projektas įgyvendintas 2021 m.

Covera logo sp
Policijos komisariatas Kaune

Kokybiški darbai augina pasitikėjimą įmone

Bendrovės „Merko statyba“ skelbtą konkursą dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato ir jam priklausančių statinių statybos darbų laimėjo UAB „Būsto investicijos“. Konkurso laimėtojai įsipareigojo sumontuoti keturaukščio administracinio pastato fasadą ir sandėliavimo paskirties pastatą bei automobilių stoginę.

busto investicijos logo

 

handshake REMIAMAS TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Kaunietis

  2023-02-01, 21:56  

  Patys Jūs baisūs… neišmanėliai, konservatoriai. Negalima gyventi vien praeitimi. Labai gražus ir modernus pastatas. O dar ir energetiškai inovatyvus. Iš karto pakelia įvaizdį, gaila tik, kad jų mažai yra.

 • R.Z

  2022-01-14, 10:25  

  Pastato fasadai ir pats pastatas labai baisus…tragiškas. Projektavo ir statė žmonės visai neišmanantys ką daro Kauno Žaliakalnio aplinkoje.

 • das bot

  2022-01-13, 16:13  

  Pastato fasadas – baisus, o kitaip sakant – tragiškas. Gal kur nors periferijoje ir tiktų, be ne miesto centre. Pažaidė su langais. Jei Lupeikio prokuratūra juodo kūbo koncepcija išlaikyta iki galo, tai čia toks stipriai sukaltas BIM A++ kW objekčiukas, nes programa langus galima pasukti tik 90 laipsnių kampu. bim-bam. Dovanėlė Kaunui iš Vilniaus į Žaliakalnio medinukų aplinką.

Rekomenduojami video