Top Baneris

Paskelbtas konkursas mokyklos sostinės Verkiuose statybai

2023 balandžio 25 d.
mokykla
Asociatyvinė P. Peleckio/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

BNS

Vilniuje, Verkiuose, bus statoma nauja mokykla, pirmadienį pranešė sostinės savivaldybė. Projektuojamos gimnazijos vieta – Marcinkevičiaus gatvė 72. Pasak savivaldybės, architektai savo idėjomis yra kviečiami „atskleisti sklypo vietos išskirtinumo įprasminimą bei sukurti mokyklos pastato architektūrinę idėją“.

„Gimnazijos projektavimo kaina negali viršyti 807 tūkst. eurų, o preliminari statybų kaina sieks 20,26 mln. eurų. Projekte planuojama įrengti sporto aikštyną, lauko klases. Mokyklos teritorija turi būti patraukli ir vietos bendruomenės kasdieniam naudojimui“, – pažymima pranešime.

Planuojama, kad gimnazijoje mokytis galės apie 480 mokinių, ją sudarys 16 klasių, taip pat rašoma, kad naujai kuriama gimnazijos teritorija turės būti integruota į esamą pėsčiųjų takų tinklą, sujungtą su aplinkinėmis gyvenamosiomis bei rekreacinėmis teritorijomis.

Pasak savivaldybės, projektas bus vertinamas pagal keturis kriterijus: urbanistinį (25 proc.), architektūrinį (25 proc.), užsakovo poreikių atitiktį (30 proc.) bei projekto idėjos įgyvendinimo paslaugų kainą (20 procentų).

Komisija bus sudaryta iš architektų, urbanistų, kraštovaizdžio specialistų. Į vertinimo komisijos sudėtį planuojama įtraukti ir architektą iš užsienio.

Šio konkurso geriausius tris projektus pateikusiems dalyviams bus įteiktos premijos. Pirmosios vietos laimėtojui bus skiriama 15 tūkst. eurų, antrosios – 10 tūkst. eurų, o trečiosios –  5 tūkst. eurų.

Savivaldybės teigimu, pasiūlymus galima teikti iki šių metų liepos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video