Top Baneris

Pasikeitė Statybos produkcijos sertifikavimo centro vadovas

2017 lapkričio 8 d.
Statybos produkcijos sertifikavimo centro
Pasidalykite straipsniu

Iš pareigų pasitraukus nuo įmonės įkūrimo VĮ „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) vadovavusiam direktoriui Robertui Enciui, laikinai eiti direktoriaus pareigas, kol bus paskirtas naujas vadovas, pavesta vyriausiajam produktų ir pastatų sertifikavimo ekspertui Valdemarui Gauronskiui.

Statybininko inžinieriaus išsilavinimą turintis, 54 metų naujasis įmonės vadovas V. Gauronskis sako, kad SPSC tikslai, uždaviniai ir siekiai nesikeičia, organizacija ir toliau vykdys visas priskirtas funkcijas ir prisiimtus įsipareigojimus.

„Patikimumas, stabilumas ir paslaugų kokybė yra svarbiausi mūsų veikloje. Ir toliau sieksime laiku įvykdyti gamintojų bei eksportuotojų lūkesčius, pagal tai plėtosime savo veiklą. Sieksime išlaikyti labai aukštai pakeltą kartelę“, – sako naujasis SPSC vadovas.

Robertas Encius

Robertas Encius.

„Įmonė veikia gerai, yra puikiai vertinama tiek vidaus rinkoje, tiek ir užsienyje. Visada stengėmės būti tarp geriausių Europoje, o neretai pasisekdavo būti ir vienu žingsneliu priekyje nei mūsų kolegos“, – sako ilgametę karjerą įmonėje baigęs R. Encius.

SPSC, kaip statybos produkcijos sertifikavimo, jų eksploatacinių savybių ir statybinių medžiagų gamybos kontrolės tikrinimo bei vertinimo įmonė, buvo įkurta 1996 metais. Šiuo metu įmonėje dirba 29 kvalifikuoti specialistai.

SPSC 1999 metais tapo „Eurocer-Building“ asociacijos nare ir tapo pirmąja sertifikavimo įstaiga iš Rytų Europos, priimta į tokią organizaciją. 2004 m. kovą SPSC tapo notifikuota ES statybos produktų sertifikavimo įstaiga. SPSC yra ES Statybos produktų notifikuotųjų įstaigų grupės narė, Europos techniniųįvertinimų organizacijos (EOTA) narė, bendradarbiauja su daugeliu šalių sertifikavimo įstaigomis.

SPSC notifikavimo sritis apima visus Lietuvoje gaminamus statybos produktus ir rinkai svarbius užsienyje gaminamus statybos produktus. Beveik 600 išduotų sertifikatų suteikia galimybę gamintojams produktus ženklinti CE ženklu. SPSC sertifikatus gavo daugiau kaip 40 užsienio šalių gamintojųir beveik 100 Lietuvos gamintojų.

Nuo 2007 m. SPSC atestuoja pastatų energinio naudingumo sertifikavimo ekspertus, registruoja pastatų energinio naudingumo sertifikatus ir administruoja pastatų energinio naudingumo sertifikatų duomenų bazę. SPSC specialistai sukūrė ir nuolatos tobulina pastatų energinio naudingumo sertifikavimo programą „NRG-sert“. Ši programa jau tapo nepakeičiama priemone ne tik pastatų energinio naudingumo vertintojams, bet ir statytojams, investuotojams. Šiemet SPSC pristatys jau 4-ąją „NRG-sert“ programos versiją.

2008 m. buvo pastatyta ir pradėjo veikti SPSC nuotekų valymo įrenginių laboratorija. Vilniaus rajone veikiančioje laboratorijoje savo įrenginius bando Ispanijos, Airijos, Švedijos, Lenkijos, Estijos ir kitų ES šalių gamintojai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video