Top Baneris

Iš pasaulinės parodos – įspūdžiai ir įvertinimai

2017 spalio 12 d.
„EXPO 2017“
expo2017.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatyti Lietuvos dalyvavimo tarptautinėje parodoje „EXPO 2017“, kuri vyko Kazachijos sostinėje Astanoje, rezultatai.

Jau aišku, jog parodoje „Ateities energija“ dalyvavo 115 valstybių ir 22 tarptautinės organizacijos. Ją aplankė beveik 4 milijonai žmonių. Lietuvos paviljono lankytojų skaičius gerokai perkopė 400 tūkstančių. Kitaip tariant, kas dešimtas „EXPO 2017“ lankytojas buvo lietuvių ekspozicijos svečias.

Ekspoziciją įvertino ne tik lankytojai, bet ir specialistai – meninė šviesų instaliacija pelnė vieną pagrindinių tarptautinio žurnalo „EXHIBITOR Magazine“ apdovanojimų. Paviljono lankytojai itin domėjosi virtualios realybės videoteka, saulės baterijomis ir kitais eksponatais.

„Saulės baru“ vadintoje paviljono erdvėje nuolat vyko renginiai: konferencijos klimato kaitos, energetikos ir kt. temomis, dailininkų ir fotografų parodos, koncertai ir t. t.

Kaip aiškino paviljono projekto autorius architektas Martynas Valevičius, paviljono ekspozicijos ir kitų erdvių išdėstymas buvo tarsi milžiniško lazerio modelis, o pagrindinė erdvė iliustravo lazerio veikimo principą.

Lietuva, Kazachstane vykusioje „EXPO 2017 – Ateities energija“ parodoje pristatyta kaip pažangus kraštas, ne tik užsitikrinęs energetinę nepriklausomybę (SGD terminalas, „NordBalt“ ir „LitPol“ jungtys su Šiaurės ir Vakarų energetinėmis sistemomis), bet ir ieškantis alternatyviosios ateities energetikos bei racionalaus ir inovatyvaus jos panaudojimo sprendimų.

Organizuoti Lietuvos pristatymą tarptautinėje „EXPO“ parodoje Aplinkos ministerijai buvo patikėta jau septintąjį kartą.

AM ir SA.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video