Top Baneris

Architektūra, kurios tikimės – impulsas kūrybai

2019 rugsėjo 17 d.
Architektūra
Norbert Tukaj projekto „Hidden architecture“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Architektūros fondo projektas AIKŠTĖJE skelbia atvirą pasakojimų apie architektūrą konkursą. Konkurso organizatoriai kviečia kurti laisvos formos tekstinius arba vizualius pasakojimus. Konkurso tema – „Pasakojimai iš ateities“.

Apie temą

Pasakojimai apie architektūrą gali pakeisti mūsų požiūrį į mus supančią aplinką. Istoriniai pastatai gali įgyti naują prasmę ir reikšmę, o šiuolaikiniai – leisti suprasti dabartį. Bet ar atkreipiame dėmesį į tai, kokią ateitį mums gali papasakoti mus supanti aplinka?

Kviečiame architektūros, sociologijos, antropologijos, žurnalistikos ir kitų sferų studentus bei specialistus apgalvoti žmogaus kuriamą ir perkuriamą aplinką bei atrasti jos ateitį po 30 metų. Ar dabar visuotinai pripažįstami pastatai, objektai ir erdvės išlaikys savo patrauklumą ateityje? Kas gali pasikeisti ir kodėl?

Tai atviras kvietimas spekuliuoti artimos ateities tema, remiantis statistinėmis prognozėmis, praeities pamokomis ir pavyzdžiais užsienyje. Spekuliacijos ir kritinės įžvalgos turėtų būti pateikiamos kaip laisvos formos rašinys arba vizualinis pasakojimas (nuotraukų arba iliustracijų serija). Pageidaujama, kad tekstiniai arba vizualiniai kūriniai analizuotų konkretaus objekto, erdvės ar komplekso ateitį po 30 metų remiantis tiksliais ar menamais pavyzdžiais ir duomenimis.

Reikalavimai

Reikalavimai tekstams: nuo 1200 iki 2400 žodžių. Reikalavimų stiliui nėra.

Reikalavimai vizualiniams pasakojimams: laisvos formos vizualiniai kūriniai (iki 10 nuotraukų arba iliustracijų serijos) su aprašymais nuo 300 iki 600 žodžių.

Tekstinius ir vizualinius pasakojimus galima pateikti iki 2019 m. lapkričio 11 d. Konkurso darbai turi būti pateikiami el. paštu: komanda@aiksteje.lt.

Keturių geriausių tekstų autoriai gaus pinigines premijas (po 100 eurų), jų tekstai bus profesionaliai redaguojami ir publikuojami interneto portaluose ir žurnaluose.

Keturių geriausių vizualinių pasakojimų autoriai gaus pinigines premijas (po 100 eur), jų kūriniai bus publikuojami interneto portaluose ir žurnaluose.

Geriausius tekstinius ir vizualinius pasakojimus atrinks projekto AIKŠTĖJE organizatorių ir kviestinių ekspertų komanda.

Šis atviras konkursas yra Všį „Architektūros fondas“ projekto AIKŠTĖJE dalis. Šis projektas skirtas skatinti kokybiško kritinio turinio apie architektūrą atsiradimui. Iki naujų metų AIKŠTĖJE nagrinės architektūros pasakojimų temą „Building narratives“, kuria sieks atrasti naujus darbo su žmogaus sukurta aplinka įrankius.

Daugiau informacijos: www.aiksteje.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video