Top Baneris

Panevėžys planuoja modernizuoti Kraštotyros muziejų

2016 gegužės 10 d.
Pasidalykite straipsniu

2014–2020 metų Europos Sąjungos investicijų laikotarpiu Panevėžio miesto savivaldybė planuoja modernizuoti Kraštotyros muziejui priklausantį Moigių pastatų kompleksą.

Savivaldybės užsakymu viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi UAB „Vizart“ parengė investicijų projektą.

„Norime, kad mūsų Kraštotyros muziejus būtų modernesnis, patrauklesnis, atitiktų šiuolaikinės visuomenės lūkesčius. Tam būtina atnaujinti įstaigos infrastruktūrą, naujoms veikloms pritaikyti Moigių pastatų vidaus erdves. Tikimės, kad tai leis muziejaus darbuotojams įrengti naujas ekspozicijas, organizuoti įvairesnes, interaktyvias veiklas, sulaukti daugiau lankytojų, o kartu – į mūsų miestą pritraukti daugiau turistų“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Rengdama investicinį projektą, bendrovė „Vizart“ atliko analizę. Konstatuota, kad šiuo metu muziejaus kokybinę ir kiekybinę veiklą riboja bloga ir veiklai nepritaikyta infrastruktūra. Trūksta modernių ekspozicijų, edukacinės klasės blogai įrengtos ir nepritaikytos specializuotoms programoms. Norint sudominti kuo daugiau įvairių amžiaus grupių lankytojų, ir ne tik iš Panevėžio, reikia kurti modernias ekspozicijas bei kokybiškas edukacines programas.

Moigių kompleksą, kuriame įsikūręs muziejus, sudaro 3 mūriniai pastatai ir 17 arų žemės sklypas. Du rekonstruoti, o trečiasis kapitališkai neremontuotas nuo pastatymo XX a. pradžioje ir yra avarinės būklės. Pasinaudojant ES investicijomis planuojama atlikti I pastato dalies kapitalinį remontą – sujungti dalį neefektyviai naudojamų patalpų ir įrengti naujas ekspozicijų, renginių erdves.

Numatytos dvi naujos ekspozicijos: „Raudonasis teroras Panevėžyje“ ir „Panevėžio kraštas sovietmečiu“. Planuojama praplėsti muziejaus fojė, kur atsiras ekspozicija „Laiko liftas“, ir pritaikyti erdvę renginiams. Bus modernizuota 3 aukšto parodų salė, įrengta speciali apšvietimo ir garso įranga.

Rekonstruojant Moigių komplekso III pastatą bus iškeldintos saugyklos, įrengtas edukacinį centras su gamtos, miesto kultūros, etnografine klasėmis, konferencijų sale ir kt.

Kraštotyros muziejaus atnaujinimo projektui savivaldybė tikisi gauti daugiau kaip 1,4 mln. Eur ES lėšų. 211,5 tūkst. būtų miesto indėlis.

Projektinį pasiūlymą Regiono plėtros tarybai ketinama pateikti iki rugsėjo 12 dienos. Finansavimo sutartis galėtų būti pasirašyta 2017 metais, projektas įgyvendinamas iki 2019 metų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video