Top Baneris

Panevėžio savivaldybė laukia miestiečių iniciatyvų (1)

2017 rugpjūčio 18 d.
Panevėžio savivaldybės nuotr.
Panevėžio savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šįmet 514-ąjį gimtadienį minintis Panevėžys ruošiasi pokyčiams: panevėžiečius ir miesto svečius Laisvės aikštė nuo šiol pasitinka kitokia – šalia „Nevėžio“ viešbučio iškilo miesto atsinaujinimą simbolizuojantys ženklai – vėjarodžiai.

Panevėžio miesto vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė paaiškino, jog pasirinktas miesto įvaizdžio formavimo simbolis – vėjarodžiai – turi dvejopą prasmę: „Natūralių gamtos ir žmonių sukurtų reiškinių susijungimas formuoja erdvę, aplinką, procesus, sykiu ir miesto veidą. Vėjas – nematoma reiškinio dalis, kuri kyla iš gamtos. Būtent vėjarodžiai leidžia pajusti bei pamatyti vėją. Be to, jos rodo kryptį, procesą, reiškiantį judėjimą pirmyn, pokyčius. Tai yra nuolatinio vyksmo, proceso įprasminimas.“

Panevėžio miesto savivaldybė kviečia kiekvieną, turintį idėjų, kaip naujam gyvenimui prikelti užmirštas miesto erdves ir paįvairinti kasdienybę, prisidėti prie naujo miesto veido kūrimo ir esamo kultūrinio lygmens kilstelėjimo į aukštesnį.

Vienas pagrindinių miesto atsinaujinimo projekto iššūkių – apleistas miesto vietas prikelti naujam gyvenimui. Ne išimtis ir vienoje matomiausių miesto vietų stovintis vandenvalos bokštas, kuris ateityje turėtų įsilieti į bendrą modernaus miesto portretą, atitikti miestiečių poreikius.

Panevėžio miesto savivaldybė kartu su vietos verslo atstovais kviečia teikti statinio rekonstrukcijos planus, kurie atspindėtų pagrindinę idėją (planai, fasadai, vizualizacija), galimus įgyvendinimo terminus ir biudžetą. Pagrindinė pastato konstrukcija negali būti keičiama, todėl dekoravimas ir funkcinis pritaikymas gali būti planuojami tik iš statinio išorės. Pirmenybę ketinama teikti šiuolaikinio meno sprendimams.

Panevėžio savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • kaminskas.egis

  2017-08-22, 10:04  

  Sveiki.
  Nuo kada geriamo vandens rezervuaras tapo vandens valymo bokštu?

  Į vandens rezervuarą paduodamas pilnai išvalytas, dezinfekuotas, paruoštas geriamas vanduo.
  Tokie geriamo vandens rezervuarai statomi tam, kad sukaupti atsargą naktinėmis valandomis ir panaudoti maksimalaus sunaudojimo ryto ir vakaro valandomis.
  Be to rezervuaras iškeliamas aukščiau tam, kad būtų pakankamas slėgis vandentiekio sistemoje ir nereikėtų papildomai sukelti slėgį vandens sirbliais.
  Iki malonaus

Rekomenduojami video