Top Baneris

Panevėžio Laivės aikštė taps patogesnė pėstiesiems ir dviratininkams

2017 rugsėjo 27 d.
„Studija 501“
VšĮ „Studija 501“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Panevėžio miesto savivaldybės skelbto Laisvės aikštės su prieigomis bei autobusų stoties prieigų konkurso laimėtoja tapo VšĮ „Studija 501“, paskelbė Panevėžio savivaldybė.

Kokią šią centrinės miesto dalies ateitį mato konkurso laimėtojai? Aikštę siūloma projektuoti kaip modernią ir šiuolaikišką erdvę, pritaikytą skirtingoms funkcijoms – reprezentacinei (priešais savivaldybę), kasdienio naudojimo (centrinė dalis), masiniams renginiams (tarp viešbučio ir J. Miltinio dramos teatro). Architektai siūlo formuoti atskiras saleles įvairioms veikloms: vaikų žaidimų aikšteles, lauko kavines, poilsio erdves, aktyvaus laisvalaikio vietas. Fontanus sujungti į vieną, numatant galimybę žiemą paversti ledo čiuožykla. Numatyti paviljoną renginiams (koncertams, parodoms, mugėms, vietą kalėdinei eglutei), aikštę labiau pritaikyti pėstiesiems ir dviratininkams. Šiaurinėje dalyje esančią pėsčiųjų judėjimą ribojančią atraminę sienutę rekonstruoti į sėdėti pritaikytus laiptus, nuo kurių atsiveria Senvagės panorama.

Autobusų stoties teritoriją siūloma tvarkyti pagal architekto Rolando Paleko viziją – alyvų parkelį sukeisti vietomis su autobusų stovėjimo aikštele. Taip prie esamo stoties pastato būtų kuriama nauja pėsčiųjų ir dviratininkų erdvė. Siekiant stoties teritoriją integruoti į miestą, plėsti pėsčiųjų zonas Ukmergės g. ir Savanorių a.

Respublikos g. ateitis – kultūros ir pramogų gatvė, aplink kurią būtų išsidėstę traukos objektai nuo Klaipėdos g. iki kino teatro „Garsas”. Čia daugėtų sąlygų steigti kavines, taip stiprinant senamiesčio komercinį potencialą. Atsirastų naujų rekreacinių erdvių, dviračių takų, riedlenčių skveras, krepšinio aikštelė ir kt.

VšĮ „Studija 501“ bus įteikta 5 tūkst. eurų premija ir publikos prizas – būtent už šį projektą balsavo ir dauguma savivaldybės stendo miesto gimtadienio šventėje lankytojų. Idėja labiausiai patiko 76 ir 246 apklaustųjų. Savivaldybės planai – su nugalėtojais sudaryti sutartį projektui įgyvendinti.

Antrą vietą komisija skyrė „Metro architektūra“, trečiąją – UAB „TAEM Architektai“ ir „Architektūros linija“. Dvi skatinamąsias 1000 eurų premijas – G. Janulytės-Bernotienės studijai ir UAB „Sunprojektai“.

Konkurso nugalėtojų ir dalyvių darbus vis dar galima apžiūrėti www.kuriamelaisvesaikste.lt.

Panevėžio savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video