Top Baneris

Pamatykite, kokius darželius ir mokyklą architektai pasiūlė Vilniui

2022 balandžio 7 d.
Darželis Bieliūnų 5 ir 9 III dalyvis
Pasidalykite straipsniu

Projektuotojai pateikė pasiūlymus, kaip galėtų atrodyti nauji darželiai Perkūnkiemyje ir Pašilaičiuose bei mokykla Bajoruose.

Vilniaus vystymo kompanija gruodį paskelbė tris architektūros konkursus ugdymo įstaigoms projektuoti – dviem darželiams ir mokyklai.

Architektūrinio projekto konkursuose ieškoma geriausios idėjos. Naujų švietimo įstaigų pastatai turi būti modernūs ir suplanuoti taip, kad atitiktų šiuolaikinės Vilniaus ugdymo įstaigos taisyklių reikalavimus.

„Savarankiškoms, laisvoms ir atsakingoms asmenybėms ugdyti reikia fizinės aplinkos, kuri būtų „trečiuoju mokytoju” kartu su mokymo programa ir pedagogu. Todėl naujas ugdymo įstaigas projektuosime tik architektūrinio konkurso keliu,” – sako mero pavaduotojas Tomas Gulbinas.

Naujos Bajorų mokyklos (Bajorų kelias 12) projektuotojų buvo prašoma sukurti pastatą, kuriame patalpų išdėstymas būtų lankstus ir universalus, patogus naudotis kiekvienam. Šioje mokykloje turėtų mokytis beveik 1000 vaikų. Konkurse buvo numatyta sąlyga, kad mokykla po pamokų turėtų tapti bendruomenės traukos centru. Svarbi ir kraštovaizdžio dalis – mokyklos aplinka turi būti žalia, kuriami natūralistiniai želdynai.

Mokykla Bajoru 12 I dalyvis
Mokykla Bajorų gatvėje, I dalyvis
Mokykla Bajoru 12 II dalyvis
Mokykla Bajorų gatvėje, II dalyvis
Mokykla Bajoru 12 III dalyvis
Mokykla Bajorų gatvėje, III dalyvis

„Architektūros konkursais keliame aukštyn viešųjų pastatų kokybės standartus ir nustatome švietimo įstaigų tendencijas. Kuriame ateities kartoms, todėl iš projektuotojų visada tikimės idėjų, esančių keliais žingsniais toliau. Gauti pasiūlymai džiugina savo įvairove ir vizija, kad rytojaus mokykla turi būti atvira ir motyvuojanti,” – sako Vilniaus vystymo kompanijos vadovas Saulius Barauskas.

Vilniaus vystymo kompanija gavo keturis Bajorų mokyklos projekto pasiūlymus. Vienas pripažintas pažeidęs konfidencialumo reikalavimą, todėl vertinimo komisijai perduoti trys pasiūlymai.

Didžiausio projektuotojų dėmesio sulaukė Perkūnkiemyje statomas 410 vietų darželis (Bieliūnų g. 5/9). Konkursui pateikti keturi pasiūlymai, visi jie perduoti vertinimo komisijai.

Darzelis Bieliunu 5 ir 9 I dalyvis
Darželis Bieliūnų gatvėje, I dalyvis
Darzelis Bieliunu 5 ir 9 II dalyvis
Darželis Bieliūnų gatvėje, II dalyvis
Darželis Bieliūnų 5 ir 9 III dalyvis
Darželis Bieliūnų gatvėje, III dalyvis

Lopšelis-darželis Žemynos g. 2 C, sulaukė trijų pasiūlymų, visi jie atitinka reikalavimus ir bus vertinami komisijos jau balandžio 13 dieną.

Darzelis Zemynos 2C I dalyvis
Darželis Žemynos gatvėje, I dalyvis
Darzelis Zemynos 2C II dalyvis
Darželis Žemynos gatvėje, II dalyvis
Darzelis Zemynos 2C III dalyvis
Darželis Žemynos gatvėje, III dalyvis

Geriausių idėjų autoriai bus apdovanoti premijomis: pirmos vietos laimėtojui skiriama 9 tūkstančių eurų, antros – 7 tūkstančių eurų, trečiosios vietos – 4 tūkstančių eurų premijos.

Su laimėtojais bus pasirašomos projektavimo sutartys, tikimasi tai padaryti iki vasaros vidurio. Projektavimui numatomas 12 mėn. terminas. Mokykla ir darželiai bus pastatyti 2025 m.

 

Šaltinis: Vilniaus vystymo kompanija

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video