Top Baneris

Palangos savivaldybė imsis gaivinti apleistą Kurhauzo dalį

2017 liepos 31 d.
Palangos m. savivaldybės nuotr.
Palangos m. savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Palangos savivaldybė galutinai apsisprendė iš valstybės perimti išlikusius medinės Kurhauzo dalies fragmentus bei numatė lėšų šios sunykusios pastato dalies restauravimo projektui parengti. Šių metų miesto biudžete tam tikslui skirta 10 tūkst. eurų, kitąmet bus skirta projektui parengti trūkstama suma.

Klaipėdos apygardos teismas, prieš mėnesį išnagrinėjęs bylą apeliacine tvarka, konstatavo, kad Palangos kurhauzo medinė dalis, priklausiusi Jackų šeimai, turi būti perimta valstybės nuosavybėn. Palangos miesto savivaldybė nedelsdama ėmėsi veiksmų, kad išlikę ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai svarbaus kurhauzo medinės dalies fragmentai būtų perduoti jai ir kuo greičiau restauruoti.

Kultūros paveldo departamentas, Finansų ministerija, Turto bankas pritarė, jog teismo nutartis, kuria apsispręsta medinę Kurhauzo dalį paimti iš Jackų šeimos bei perduoti valstybei, yra įsiteisėjusi, teismų praktika analogiškais klausimais yra suformuota, tad, vadovaujantis ja, jokių kliūčių, norint medinę Kurhauzo dalį perduoti Palangos miesto savivaldybei, nėra.

Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, medinės Kurhauzo dalies restauracija ir perdavimas kultūros bendruomenės reikmėms – vienas iš svarbiausių skubiai spręstinų klausimų. „Nieko nelaukdami imamės veiksmų, kad medinė Kurhauzo dalis, kuri per beveik penkiolika metų baigia visiškai sunykti, būtų prikelta naujam gyvenimui. Savivaldybės taryba kartu su Kultūros paveldo departamentu dės visas pastangas, kad šis ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai svarbus objektas būtų kuo greičiau restauruotas ir vėl tarnautų Palangos bei visos šalies gyventojams“, – žadėjo Š. Vaitkus.

Palangos m. savivaldybės nuotr.

Palangos savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video