Nerimstant diskusijoms dėl Lietuvos kelių policijos tarnybos pastato Giraitės gatvėje išsaugojimo, „Vilniaus architektūros gido“ komanda kviečia nelaukti, kol 5,8 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatas bus nugriautas, o burtis ir fotografuotis bei fotografuoti 1985 metais architektų Kęstučio Pempės ir Gyčio Ramunio suprojektuotą pastatą, vadinamąjį lietuviškojo postmodernizmo grynuolį.
Šiuolaikinė architektūra civilizuotame pasaulyje pripažįstama reikšminga kultūros dalimi, tačiau Lietuvoje per aplaidumą ir formalų pareigų valstybinėse institucijose vykdymą, pastatas nebuvo įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, architektūros kūrinio autorius turi teisę nufotografuoti griaunamą pastatą. Tai yra vienintelė šiuolaikinių architektūros kūrinių teisinė gynyba, skelbia palaikymo akcijos organizatoriai.
Architektūrai neabejingi gyventojai balandžio 1-ąją, 14 val. kviečiami rinktis prie buvusio Kelių policijos pastato ir kartu su pastato autoriumi nufotografuoti nugriauti pasmerktą pastatą, tokiu būdu fotografijose išsaugant vieną ryškiausių laikmečio architektūros ženklų.
Lietuvos architektų sąjunga praėjusią savaitę išplatino viešą kreipimąsi, kuriame išdėstė savo poziciją – išsaugoti buvusį Lietuvos kelių policijos tarnybos pastatą, kuris priskiriamas prie geriausių architektų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premijos laureatų G. Ramunio ir K. Pempės darbų.
LAS priminė, kad objektui buvo skirta pirmoji vieta 1986 metais TSRS architektų sąjungos geriausių projektų įvertinime, kas rodo jo aukštą architektūrinę ir meninę vertę, reikšmingumą Lietuvos architektūros raidai.
LAS rekomendavo pritaikyti esamą pastatą naujai funkcijai, išsaugant jo architektūrą ir prijungiant jį prie prekybos tinklo „Lidl Lietuva“ projektuojamo komplekso.