Top Baneris

Pagaliau: 2026-aisiais bus baigta Sagrada Familia

2024 kovo 27 d.
Sagrada Familia 2022
Sagrada Familia 2022 m. Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„La Sagrada Familia Foundation“ šią savaitę paskelbė, kad garsiąją bažnyčią Barselonoje ketinama baigti 2026 m., praėjus 100 metų po jos architekto Antonio Gaudí mirties.

Sagrada Familia bažnyčia pradėta statyti 1882 m. Dabar, praėjus daugiau nei 140 metų, paskelbta galutinė statybų data. „Tikimasi, kad Ėmimo į dangų koplyčia bus baigta 2025 m., o Jėzaus Kristaus bokštas – 2026 m.“, – naujienų svetainei CNN sakė „La Sagrada Familia Foundation“.

A. Gaudis suprojektavo įspūdingą bažnyčią su 18 bokštų, iš kurių 12 dabar yra baigti. Šiuo metu statomi paskutiniai šeši bokštai, įskaitant 170 metrų aukščio centrinę smailę, kurią užbaigus Sagrada Familia taps aukščiausia bažnyčia pasaulyje.

Sagrada Familia 2019 b
Sagrada Familia 2019 m. Unsplash nuotr.

Pastaraisiais metais statybų sparta paspartėjo, kai inžinierių įmonės „Arup“ komanda buvo pakviesta padėti pagreitinti statybas ir sumažinti vieno iš daugelio milžiniškų elementų svorį.

Neseniai duodamas interviu „Dezeen“, „Arup“ inžinierius Tristramas Carfrae paaiškino, kad likusiems bokštams statyti naudojamos surenkamos akmens plokštės.

Sagrada Familia 2019
Sagrada Familia 2019 m. Unsplash nuotr.

Sagrada Familia statybos istorija – sudėtinga. A. Gaudis perėmė projektą ir dramatiškai pakeitė dizainą 1883 m., pasitraukus pirmajam architektui. Jam vadovaujant statyboms ateinančius 40 metų iki jo mirties, įgyvendinta mažiau nei ketvirtadalis darbų. Po jo mirties statybos sulėtėjo dėl finansavimo, o vėliau jas sustabdė Ispanijos pilietinis karas, kai dauguma architekto planų buvo prarasti.

Dabartinis projektas paremtas rekonstruotais planais ir maketais. Pastatas yra didžiausias ir reikšmingiausias iš daugelio katalonų architekto suprojektuotų pastatų Barselonoje.

Pagal „Dezeen“ parengė Deimantė Bagdanavičienė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video