Top Baneris

Pacų rūmų rekonstrukcijos darbams bus pasitelkta galinga technika

2016 liepos 25 d.
R. Marčėnaitės nuotr.
R. Marčėnaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šią savaitę virš Vilniaus senamiesčio stogų Didžiojoje gatvėje iškils 43 metrų aukščio bokštinis kranas, reikalingas istorinių Pacų rūmų rekonstrukcijos darbams atlikti. Kadangi vienintelė galimybė kranui patekti į vidinį senamiesčio kiemą – jį įkelti per pastatus, Vilniaus senamiesčio gyventojai ir svečiai informuojami apie laikinus aptvėrimus nuo Didžiojoje gatvėje esančio 5 numeriu pažymėto namo iki Stiklių gatvės.

Pasak statybų, rekonstrukcijos ir renovacijos projektą vykdančios įmonės „Conresta“ gamybos vadovo Alvydo Černio, patekimas į Pacų rūmų kiemą yra labai apribotas, ir vienintelė galimybė nugabenti statyboms reikalingas konstrukcijas, nepadarant žalos istoriniam pastatui – įkelti bokštinį kraną iš viršaus.

Bokštinį kraną montuos 500 tonų keliamosios galios automobilinis kranas – vienintelis toks Lietuvoje.

„Kadangi ši senamiesčio dalis neturi plačių ir patogių įvažiavimų, o konstrukcijos – milžiniškos, ši operacija, siekiant darbus atlikti saugiai ir nekeliant grėsmės architektūriniam senamiesčio paveldui, išties sudėtinga“, – teigia A. Černys.

Liepos 25–29 dienomis įvažiuoti į Didžiąją gatvę iš Latako gatvės pusės bus galima per Švarco, Gaono, Dominikonų ir Vokiečių gatvių apylanką. Siekiant perskirstyti eismą, bus įrengti informaciniai skydai, kurie rekomenduos į Didžiąją gatvę įvažiuoti iš Subačiaus gatvės pusės per nustatytą apylanką. Bus užtikrintas privažiavimas prie Švedijos ambasados ir saugus pėsčiųjų patekimas į pastatus, kurie atsidurs aptvertoje zonoje.

Darbų zonos aptvėrimas yra suderintas su SĮ „Susisiekimo paslaugos“, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento Eismo organizavimo skyriumi, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyba, Švedijos ambasada ir kitomis greta įsikūrusiomis įstaigomis bei gyventojais.

Rekonstruotame ir renovuotame Pacų rūmų komplekse 2018 metų pradžioje duris atvers penkių žvaigždučių viešbutis.

pacu rumai gmaps nuotr

Pacų rūmai („Google Street View“ nuotr.)

Taip pat skaitykite: Istoriniuose rūmuose – aukščiausios klasės viešbutis

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video